Чим українці дивуватимуть на престижному арт-ярмарку в Маямі?
Наступного тижня Voloshyn Gallery вдруге представлятиме Україну на престижному арт-ярмарку Scope Art Show в Маямі, США. Галерея повезе на ярмарок твори трьох митців — Анни Валієвої, Михайла Деяка та Марії Сулименко.
Scope Art Show є сателітом найпрестижнішого ярмарку сучасного мистецтва Art Basel, та знаний як стартовий майданчик для багатьох всесвітньо відомих галерей. Цього року Scope Miami Beach проводиться вже в 16-й раз. Понад 130 галерей із 57 міст світу беруть участь у даному ярмарку мистецтва. Загалом 22 країни-учасниці. Очікується понад 55 000 відвідувачів, протягом 6-ох виставкових днів, серед яких відомі куратори, колекціонери та представники провідних мас медіа ресурсів. Scope Miami Beach задає рівень для міжнародної мистецької аудиторії та арт-ринку, що ще формується у деяких країнах світу.
Художниця Анна Валієва у представлених картинах із серії "Memories of the future and the past" занурилася в дослідження філософських питань: "Що є спогади? Що ми знаємо про них, і як влаштована наша пам'ять? — Адже те, що ще вчора, тиждень, рік тому було в нашій свідомості таким чітким і виразним, вислизає і розпливається. Час прибирає чіткість, пом'якшує контури, залишає лише відчуття. Добре. Тоді, що є час?" Анна відобразила свої пошуки, відчуття і переживання на площині картини, розпочавши новий етап зі створення монохромних ескізів-колажів, і так захопилася, що ескізи перетворилися на самодостатні роботи, які експонуються як окремі твори. Ніби взяті в рамки старовинні сімейні фотографії, колажі представляють цілу добірку "абстракцій-спогадів", які навмисно подекуди розмиті, щоб кожен глядач міг відчути причетність, вихопити із своєї підсвідомості схожі асоціації. Анна говорить, що використовує журнали бо цей матеріал надає більше можливостей, все вже готове, надруковане, вся деталізація є, і елементи можна взяти і вільно перевести в якусь нову форму. Якщо самому створювати всі ці частини, є ризик, що буде шкода потім так легко з ними обходитись. Тобто брати ці шматки і, подібно нашим спогадам, насувати їх один на одний, нашаровувати. Сторінки зі старих журналів Валієва подекуди заливає густою чорною фарбою, як те, що назавжди стирається і йде з нашої пам'яті.
Твір Анни Валієвої
Також у проекті представлені твори Михайла Деяка із трьох різних серій. Один із них — мінімалістичний пейзаж зі стриманою композицією та складним кольоровим рішенням із циклу "Space". Ще одна робота, що буде представлена, це картина "Stools" із серії "The Essence of Things". Обидві роботи написані на склі. Художник працює в такому матеріалі не випадково, його дитинство пройшло на Закарпатті, де споконвіку місцевість вражала самобутністю і величезною кількістю рідкісних художніх технік, таких як іконографія на склі. Мабуть все це відбилося в підсвідомості автора, звідси тяга до подібних експериментів. Також на Scope Miami Beach 2016 представлена скульптура "Flower", створена у рамках циклу арт-об'єктів "Genesis", який виник коли сенситивність художника почала шукати нові форми вираження. Таким чином широка, динамічна і відкрита живописна техніка Михайла Деяка трансформувалась у новий пластичний стиль: з'явилася серія експресивних, абстрактних скульптур. Отже, це композиції з металу, що виражають собою асоціації з певними предметами чи явищами, але роботи не алегоричні, глядач може пов'язувати їх зі своїми власними враженнями. Як зазначає художник: "У цих об'єктах втілені асоціативні речі які так чи інакше впливали та надихали мене в різних ситуаціях. Думка скоріше не закінчена тому глядач зможе її закінчити завдяки своїй власній уяві".
Твір Михайла Деяка
Картини Марії Сулименко, що представлені на стенді галереї — прості і лаконічні, ці риси одночасно поєднуються із тим, що зачаровує. Усе, що відбувається немов уповільнено, чи застигло у просторі. Художниця розповідає що, не ставила собі на меті певні цілі або концепції, що її роботи не тільки про те що вона бачить, але і як вона бачить, перш за все в них прагнення передати глядачеві атмосферу. "Я завжди любила ці "офісні" простори, де все так дивно, загадково, порожньо, де мають місце свої ритуали, ієрархії. Що там відбувається? Що там роблять? Можливо байдикують, а можливо будують плани захоплення всесвіту. До своїх персонажів я ставлюся дуже тремтливо хоча вони і не є найголовнішим, це не конкретні люди, скоріше вони безособові, але мені приємно думати що у них є життя поза картиною" — каже Марія Сулименко. Автор вочевидь тонко та чітко збирає усі деталі для цих картин, але в той же час у глядача залишається враження імпровізації та невимушеності. Герої малюнків Марії поза якоюсь конкретною епохою, зображуються у досить умовному, іноді наївно окресленому середовищі, образи якого відправляють скоріш до підсвідомого ніж до чогось дійсного.
Твір Марії Сулименко
Ярмарок Scope Miami Beach 2016 відбудеться 29 лисопада - 4 грудня 2016 року.