Девід Гокні – найдорожчий живий художник

Полотно британського художника Девіда Гокні було продане на аукціоні «Повоєнне та сучасне мистецтво» Christie’s у Нью-Йорку. Попередньо «Портрет художника» («Басейн з двома фігурами») 1972 року був оцінений у $80 млн, але виправдав усі очікування, пішовши з молотка за $90,3 млн.

Девід Гокні "Портрет художника" ("Басейн з двома фігурами"), 1972 © David Hockney / Christie's

Фото: www.theartnewspaper.com

 

Девід Гокні – один із найбільш впливових художників ХХ ст., а «басейни» серед його робіт – найбільш знамениті полотна. Окрім того, ціноутворення на продане полотно також мала вплив і музейна популярність митця. У 2017 році світ – Лондон, Париж, Нью-Йорк – побачила ретроспектива, присвячена 80-літтю Гокні. У травні на Sotheby’s одна з картин, яка брала участь у виставці (Метрополітан Музею), продалася за $28,5 млн. Для Гокні ця сума на той час стала цілковитим рекордом продажів. Робота «Басейн з двома фігурами» брала участь у ретроспективі також – у каталозі Британського Тейт Брітен вона була розміщена на обкладинці. Виставка у Лондоні стала найбільш відвідуваною – щодня на полотна Гокні приходило подивитися близько 4 000 осіб.

 

Всього аукціон повоєнного та сучасного мистецтва Christie’s приніс $357,6 млн.

KAWS «Без назви» (Fatal Group) © Phillips 

Фото: www.theartnewspaper.ru


Одночасно у Нью-Йорку пройшли торги «Мистецтво ХХ століття та сучасне мистецтво» аукціонного дому Phillips. Загальна сума продажів сягнула $114 млн, а найбільшу увагу покупців привернули роботи KAWS. Це псевдонім американського художника Брайана Донеллі, який починав свій творчий шлях як стіт-артист. Визнання Донеллі отримав завдяки своєму персонажу з тілом Міккі Мауса та «мертвою» головою. Живопис із групою мультиплікаційних фігурок продана за $3,5 млн, а скульптура заввишки 8м – за $2 млн. Усі суми були значно вищими від попередніх оцінок.

 

Джерело: www.theartnewspaper.ru