Директор Британської національної галереї хоче запозичити колекцію в Тейт

Директор Британської національної галереї Габріеле Фінальді (Gabriele Finaldi) розповів про плани щодо розвитку закладу. Головною своєю метою Фінальді вважає «нарощування» його колекції.

 

Габріеле Фінальді

 

Мистецька збірка виставкового простору може поповнитися творами ХХ століття. Для цього Британській національній галереї доведеться переглянути угоду із галереєю Тейт, підписану в 1996-му. Згідно з нею заклади розділили між собою твори англійського мистецтва на колекції до та після 1900 року. За словами Фінальді, особливу увагу галерея зосередить на творчості Пабло Пікассо (нині вона володіє лише однією його роботою – картиною «Ваза з фруктами, скрипкою та пляшкою» 1914-го року). Нові роботи заклад планує експонувати на нижніх поверхах, а також у бібліотеці та архіві.

 

«Я хочу, щоб галерея продовжувала робити те, що у неї добре виходить. Але є сенс думати над розширенням колекції. Музей повинен знайомити відвідувачів із новими аспектами бачення колекції, про які вони не знають», – розповів Фінальді в інтерв’ю «The Art Newspaper».

 

Габріеле Фінальді очолив Британську національну галерею у березні 2015-го. У лютому цього року покровителем галереї став Принц Уельський Чарльз.

 

Джерело: theartnewspaper.com