Дивіться документальну стрічку Юрія Грицини «Varta1, Львів, Україна» в мережі!

Віднедавна в мережі Інтернет можна безкоштовно переглянути найкращий український фільму минулого року за опитуванням Бюро української кіножурналістики «Varta1, Львів, Україна» Юрія Грицини. Онлайн-реліз своєї стрічки режисер присвячує третій річниці Революції Гідності.

 

«Varta1, Львів, Україна» – документальний фільм, спроба реконструкції атмосфери і реакцій часів кінця Євромайдану, коли автомобілісти у Львові взяли на себе функцію правоохоронців.

 

Картина стала володарем призу Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) як найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі. А також отримала Спеціальну відзнаку кінофестивалю Docudays UA із коментарем: «Цей повністю оригінальний погляд ознайомив нас із неймовірно захопливим кінематографічним голосом в українському ландшафті. Зображуючи мистецьку мужність, режисер наважився обрати позашляхову оповідь епічної події, повністю розриваючи при цьому форму документалістики в захопливий спосіб».

 

Кадр із фільму «Varta1, Львів, Україна» 

 

Крім того стрічка приймала участь у фестивалі нового авторського українського кіно «МИ Є» в Одесі, на якому відбулась його екранна прем’єра, у фестивалі українського кіно в Оттаві (Канада), фестивалі сучасного мистецтва ГогольFest, тощо.

 

«Онлайн-прем'єра фільму присвячується річниці початку протестів на Майдані Незалежності у Києві. Молоде українське кіно повинно вміти знаходити шлях до свого глядача, в будь-яких куточках України чи світу. Саме тому реліз фільму відбувається як мовою оригіналу, так і з англійськими та російськими субтитрами. Питання, які підіймаються у фільмі, залишаються актуальними і сьогодні. Майбутнє України та українського кіно зокрема залежить від нашого вміння ставити складні запитання собі та світу, та не задовольнятися легкими відповідями. Тому фільм варто сприймати не лише як документ історичного моменту, але як і запрошення до роздумів, діалогу та дії» – зазначає режисер.

 

Кадр із фільму «Varta1, Львів, Україна» 

 

Фільм створений у жанрі експериментальної документалістики. Юрій Грицина використовує у своїй картині записи радіопереговорів автомобільних патрулів львівської спільноти Varta1 з метою реконструкції тогочасної ситуації та викликів, які постали перед активістами в умовах зникнення старої влади. Анонімні діалоги дають змогу усвідомити складність та суперечливість питань, вирішити які було можливо тільки в процесі колективного обговорення. Не намагаючись віднайти центральні постаті чи основні мотиви революції, режисер здійснює спробу детально відтворити стихію постреволюційної ситуації, коли центральні поняття суспільства – закон, справедливість, демократія, – стали темами, без яких не може функціонувати нове суспільство. Фільм «Varta1, Львів, Україна» – спроба поглянути на один короткий епізод загальноукраїнської революції, та дати голос тим, хто зазвичай залишається забутим офіційною історією.

 

Стрічка отримала схвальну критику як від українських («Українська правда», Cineticle.com, «Політична критика», «День» тощо), так і від міжнародних (Mubi.com) видань. 

 

Афіша фільму 

 

ДИВИТИСЯ НА YOU TUBE

 

ДИВИТИСЯ НА VIMEO

 

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ФІЛЬМУ