Дизайн-школа Projector запускає перший в Україні онлайн-курс з основ композиції

Дизайн-школа Projector започаткувала перший в Україні онлайн-курсу з основ композиції.


Є постери, які «чіпляють», сайти, які хочеться розглядати, ілюстрації і фото, які «розмовляють», кадри фільмів, які захоплюють увагу. Автори робіт не володіють таємними знаннями та прихованими прийомами. Вони витратили роки, вивчаючи форму, колір, взаємодію об’єктів у книгах з композиції. Ці знання доступні кожному, але не всі готові витрачати так багато часу, самостійно розбираючись з незрозумілими термінами.


Щоб зробити шлях до сильних робіт захоплюючим та безболісним, в Projector запускається онлайн-курс з основ композиції.  


Студенти дізнаються, які базові об’єкти існують, якими властивостями ми можемо їх наділити, за якими принципами вони «живуть» та «спілкуються». Іншими словами, композиція як візуальна режисура, яка допомагає (або заважає) вирішувати професійні задачі.

 

Варвара Перекрест — кураторка курсу 

Зображення надане організаторами


Курс складається з дев’яти послідовних відео-уроків. Кожен описує окрему тему або принцип. Програма збирає розкидані розділи композиції в логічний ряд, а складні терміни пояснює через зрозумілі життєві приклади з сучасного мистецтва, фотографії, архітектури, графічного дизайну чи дизайну інтерфейсів.

  1. «Правила гри». Про «хорошу» та «погану» композицію, формат та об’єкти.

  2. Лінія. Точка та лінія, властивості лінії, лінійний малюнок.

  3. Пляма. Формотворення, статика та динаміка, симетрія і асиметрія.

  4. Тон та колір, або базова теорія кольору. Принципи побудови палітр, основні параметри Hue, Value, Saturation.

  5. Контраст. Контраст по формі, пропуску, пропорціях, деталізації та т.д.

  6. Ритм. Рівномірний та нерівномірний. Ритм серії та послідовності.

  7. Центр композиції: геометричний, оптичний, візуальний та смисловий. Шлях уваги та режисура.

  8. Обмеження та модульність. Обмеження інструментів, медіумів, штучні обмеження.

  9. Проект. Про прийоми в комплексі, розгляд практичних прикладів та курсовий проект.

Заняття допоможуть втілювати принципи композиції у своїх роботах і розбирати складні конструкції на складові. «Побічна дія» курсу — студенти навчаться бачити красу у творах мистецтва, які раніше здавалися незрозумілими, інакше дивитися на будівлі в місті, критично оцінювати фотографії та навіть розташування меблів у власній кімнаті.

Курс корисний всім, хто цікавиться дизайном та візуальним мистецтвом, практикуючим та починаючим дизайнерам, ілюстраторам, художникам, фотографам та архітекторам. У Києві, Одесі, Харкові, Берліні чи Амстердамі — де завгодно, курс онлайн.


Кураторка курсу — Варвара Перекрест — ілюстраторка, графічна дизайнерка, кваліфікована викладачка дизайну. Викладала в Kingston University в Лондоні та у British Higher School of Art and Design в Москві, член Академії Вищої Освіти Британії — HEA UK.