Для відвідувачів відкриється печера з малюнками, яким понад 30 000 років
Після трьох років підготовки, у квітні 2015 року відбудеться відкриття точної копії доісторичної французької печери із настінними зображеннями 36,000-літньої давності. Малюнки у печері Шове вважаються найстарішими і найкраще збереженими роботами печерного живопису.
Вугільні зображення в печері Шове-Пон-д`Арк, датовані 30 000 р. до н. е., департамент Ардеш, південна Франція
У 2012 році французьким урядом було ініційовано створення комплексу Ардеш, до складу якого увійде споруда відтвореної доісторичної печери. Відповідно до плану на території комплексу має бути також учбова та виставкова зали, ресторан, магазин, мультимедійний та дослідницький центри.
Рішення створити точну копію печери з малюнками, а не відкрити для широкого загалу доступ до зображень, яким десятки тисяч років, ґрунтується на попередньому досвіді. Адже французькі печери Ласко, де також є гарно збережені приклади печерного живопису, зазнали серйозної шкоди від мільйонів відвідувачів, і як результат були закриті.
Робота над комплексом Ардеш
На проект створення комплексу Ардеш було виділено 67 мільйонів доларів. Одним із керівників проекту відтворення печерних малюнків було призначено художника Жиля Тоселло.
Жиль Тоселло у своїй студії в Тулузі, Франція, працює над репродукцією робіт печери Шове.
Відтворення оригінальних локацій було складним процесом, адже все, навіть температура повітря штучно створеної печери, має відповідати оригіналу.
Територія комплексу Ардеш
Уряд Франції, Міністерство культури Франції, Європейський Союз та керівництво департаменту Ардеш сподіваються, що новоствореним комплексом у рік його відкриття зацікавляться 400,000 тис. відвідувачів з усього світу. І потім надалі він буде приймати 300,000 тис. туристів щорічно. Це сприяло б зростанню інвестицій у інфраструктуру департаменту на півдні Франції, появі нових готелів, ресторанів. І, найголовніше, справжня печера Шове-Пон-д`Арк, яку у червні 2014 року внесли до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, залишиться захищеною та неушкодженою у найближчі сотні років.
За матеріалами: nationalgeographic.com
Перекладала Юлія Мисак