Дмитро Горбачов прочитає лекцію про Шевченка, якого ми не знаємо

8 березня в ArtUkraine Gallery відбудеться лекція знаного українського мистецтвознавця Дмитра Горбачова "Шевченко, якого ми не знаємо і знати не бажаємо". У рамках заходу заплановано перегляд документального фільму "Незнаний Шевченко. Аристократ духу" (Дмитро Горбачов, Олена Соломарська).

 

Тарас Шевченко. Автопортрет 1843 р. (фрагмент)

 

За словами Дмитра Горбачова:

"Політична вага Шевченка наче переважила неймовірно високий естетизм його творчості. Нобеліат Борис Пастернак вирізнив для себе трьох велетів світової літератури: Шекспір, Верлен, Шевченко. Мистецький ресурс Кобзаря навдивовижу різноманітний. Його мінорно-мажорна ігрова стихія багато в чому мала випереджальний характер. Недурно ж українські та російські футуристи мали Шевченка за свого попередника. Справді, новаторській римі-луні Хлєбникова «гопаком — о ком» може правити за аналогію шевченкове «камінь — амінь».


Французька мистецтвознавця Валентина Маркаде серед малюнків нашого художника з подивом побачила сюрреалістичний твір в дусі французького художника ХХ ст. Магрітта: живе жіноче тіло, яке виявляється статуеткою, і дзиґар без стрілок, як в кінокартині Бергмана «Сунична галявина».


Шевченко брався до політичних та моралістичних мотивів лише тоді, коли вони стимулювали його як мистця. «… набридли тії мужики…» — цей рядок і досі намагаються не помічати шевченкознавці. Але ж ідеться тут про літературних персонажів, надто заяложених тодішнім письменством. У його прозі позитивним героєм є високоосвічений поміщик, а поема «Княжна» присвячена знівеченій долі аристократки.


Новаторам ХХ ст. імпонувала європейська освіченість великого Кобзаря". 

 

Початок о 15.00.

Вартість входу — 200 гривень, реєстрація обов'язкова.

Студентам та пенсіонерам знижка 50% при наявності посвідчення.