До Львова вперше завітають перформери з Китаю

13 та 14 травня у Львові вперше покажуть перфоманси митці з Китаю та Гонконгу. Покази відбудуться у рамках Лабораторії  міждисциплінарних практик «Березіль», яка  розвиватиме новаторські мистецькі практики, засновані Лесем Курбасом. Лабораторія діятиме із 12 по 15 травня та окрім перфомансів міститиме лекції та майстер-класи.

 

Всі події будуть публічними та проходитимуть в галереї «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) і в просторі поблизу неї.

 

Чен Шісен, "SANMU"

 

13 травня, у суботу, із 17:00 перфоманси творитимуть китайський авторитетний перфомер Чен Шісен/Санму та Лю Нансє з Гонконгу.

 

Чен Шісен (Chen Shisen | SANMU) народився в Пекіні в 1963 році. Займається перфомансами з 1986 року. В 1987 переїхав в Японію. Після подій на площі Тяньаньмень в 1989 році брав участь в соціальних рухах, що змінило тематику його робіт. У своїй творчості використовує поезії, принтування, інсталяції як спосіб самовираження. В 2002 повернувся до Гонконгу та продовжив створення кураторських проектів. Зараз працює куратором CCCD artspace - Green Wave Art в Гонконзі.

 

Лю Нансє (Liu Nanxi) організовувала проекти перформативних обмінів між Гонконгом, Чехією, Словаччиною та Угорщиною, а також презентувала власні перфоманси. Зараз працює як перформерка, незалежна кураторка та фріланс-письменниця.

 

Лю Нансє, "Догори ногами" (Upside Down)

 

14 травня, у неділю, із 17:00 перфоманси творитимуть Ван Чую з Китаю та Ту Єук з Гонконгу.

 

Ван Чую (Wang Chuyu) народився в 1974 році в місті Шанксі. Фокусується на мистецтві перфоманс з 1996 року та незалежно курує такі мистецькі виставки та фестивалі в Китаї, є фасилітатором на щорічному майстер-класі з мистецтва перфоманс в Тайвані. Брав участь в перфомативних подіях у Великобританії, Японії, Тайвані, Кореї, Австрії, Швейцарії, Бельгії, Німеччині та ін.

 

Ту Єук (To Yeuk) створює перфоманси та інсталяції з 1998 року. Брала участь в Гонконгзькому міжнародному фестивалі перфомансу в 2015 році та в низці перфомативних обмінів між Гонконгом, Чехією, Угорщиною та ін. Здебільшого її роботи є рефлексією на соціальні рухи, проблеми навколишнього середовища, дослідження життя та себе та ін.  

 

Ту Єук

 

Окрім них, свої перфоманси продемонструють Михайло Барабаш з України та  Марта Босовська з Польщі. Лекції-перфоманси проведуть Володимир Кауфман та Володимир Топій. Також на Лабораторії «Березіль» відбудеться презентація учнів Школи Перфомансу