Друга програма резиденцій SWAP знову об'єднає митців з Британії та України

У серпні‒жовтні 2017 року у Великій Британії та Україні пройде друга програма мистецьких резиденцій SWAP, з метою об'єднання митців та підтримки їхнього професійного розвитку на міжнародному рівні. Як і в минулому році, програма також надасть митцям можливості для дослідження, вивчення та переосмислення широких мистецьких традицій Великої Британії та України.


Цього року програма дозволить чотирьом митцям, що живуть в Україні, провести до півтора місяця на резиденції в Ліверпулі під кураторством команди Ліверпульської бієнале, у вересні‒жовтні 2017 року; та чотирьом митцям, що живуть в Об’єднаному Королівстві, отримати на такий самий термін резиденцію у одній з резидентських програм партнерів Британської Ради в Україні в Харкові (серпень‒вересень) та Києві (вересень‒жовтень 2017 року).

 

 

Резиденції в Ліверпулі дадуть українським митцям змогу розвинути свою творчість у насиченій мистецькій сцені міста. Митцям надаватиметься покриття витрат на транспорт, проживання, майстерню, добові та стипендія на дослідну роботу. Панель журі має на меті відібрати інновативних митців, чиї роботи відповідають духові Ліверпульської бієнале, котра у 2018 році матиме темою “Чудовий світе, де ти?” Це буде десята бієнале, що відзначить двадцятиліття діяльності, що представляє міжнародне сучасне мистецтво в цьому місті й регіоні. Резиденції у Великій Британії надаються у співпраці з партнерами Ліверпульскої бієнале Bluecoat, FACT та Open Eye Gallery.

 

Тут і далі — виставка робіт учасників програми резиденцій SWAP: UK/Ukraine за підсумками програми 2016 року

Усі фотографії надано організаторами

 

Тим часом резиденції для митців із Великої Британії продовжують залучати найбільш інноваційні та експериментальні ініціативи у візуальному мистецтві з усієї країни. У 2017 році Британська Рада пропонує резиденції у чотирьох інституціях: YermilovCentre та Муніципальна галерея у Харкові, мистецькі студії Сошенко 33 та Ізоляція. Платформа культурних ініціатив у Києві.

 

До 30 червня усіх охочі ще мають нагоду подати заявку на участь, а вже 10 липня 2017 року будуть оголошені переможці. Резиденції у Великій Британії та Україні проходитимуть у серпні‒жовтні 2017 року. Організатори покривають витрати на резиденції, в тому числі оформлення візи, на транспорт, проживання, та стипендії.

 

 

Від учасників програми очікуватимуться презентації наприкінці своїх резиденцій та виготовлення щонайменше одного твору до кінця резиденції, які Британська Рада експонуватиме в 2017‒2018 (в рамках щорічної виставки в Мистецькому Арсеналі для демонстрації результатів програми).

 

Деталі про ці програми, в тому числі вимоги до кандидатів та заявок, часові проміжки, та інформацію про партнерів можна знайти на офіційному сайті резиденції.

 

 

Організатори: Британська Рада в Україні, Ліверпульська бієнале

Партнерські інституції в Україні: Мистецький Арсенал, Ізоляція. Платформа Культурних Ініціатив, Сошенко 33, ЄрміловЦентр, Харьківська Муніципальна Галерея