ДУС: конкурс на керівника Мистецького Арсеналу відбудеться?

Державне управління справами офіційно підтвердило, що Мистецький Арсенал стане першим закладом культури, керівника якого обиратимуть за новими правилами, тобто, на конкурсній основі. Про це повідомляється на офіційному сайті ДУСу.

 

 

«Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» став першим закладом культури, керівника якого обиратимуть за новими правилами, а Державне управління справами як орган управління першим в Україні проведе такий конкурс», – йдеться у повідомленні. – «Однак під час підготовки до проведення конкурсу в Державного управління справами виникла низка питань щодо застосування окремих норм цього Закону […] Таким чином, проведення першого публічного конкурсу за новим Законом потребує рекомендацій профільних міністерств і залучення експертів».

 

Нагадаємо, минулого тижня директор Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна опублікувала у власному блозі видання «Українська Правда» допис «Мистецький Арсенал як лікеро-горілчаний завод?». У статті вона стверджує, що ДУС не має намір проводити конкурс на керівника закладу згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» і не бажає продовжувати з нею контракт або укладати новий. «Звісно, чиновникам ДУС набагато цікавіше розглядати "Мистецький Арсенал" як держпідприємство, нарівні з лікеро-горілчаним заводом або відомчою аптекою, адже це робить можливим єдиний зрозумілий їм вид "управління", який забезпечує кулуарність та усуває "несподіванки" конкурсного відбору директорів», – йдеться в матеріалі.