Джордж Майкл був непересічним колекціонером творів мистецтва

Англійський співак Джордж Майкл, член гурту Wham!, якому світ завдячує популярною піснею "Last Christmas", пішов з життя 25 грудня у віці 53 років.  Відомий перш за все своєю грандіозною кар'єрою поп-співака, Майкл також був палким поціновувачем мистецтва та колекціонером. Зокрема, у 2007 році разом зі своїм тодішнім партнером Кенні Госс, арт-дилером з Техасу, співак заснував Goss-Michael Foundation, завдяки чому світ побачив їхню масштабну колекцію британського сучасного мистецтва. Зібрання Майкла-Госса включає твори таких відомих британських митців як Трейсі Емін, Демієн Герст, Сара Лукас, Марк Квінн та Майкл Крейг-Мартін.

 

Однією з заслуг власників фундації було активне сприяння розвитку арт-сцени Далласу. "Коли ми розпочинали, — зауважив Глосс у інтерв'ю artnet News в 2014, — на всю спільноту була лише пара Демієнів (посилання на Демієна Герста — ред.), тепер їх ціла тонна".

 

Окрім колекціонування та щедрих внесків у розвиток мистецтва фундація широко займалася благодійністю, зокрема проблемою СНІДУ.

 

Джерело: news.artnet.com

 

Джордж Майкл