Екскурсія виставкою Чичкана не відбулася через погрози праворадикалів

Заплановану на 4 лютого авторську екскурсію виставкою "Втрачена можливість" українського митця й активіста Давида Чичкана у Центрі візуальної культури скасували через погрози з боку ультраправих угруповань. На Фейсбук-сторінці ЦВК повідомили, що у зв'язку з закидами праворадикалів, "гарантувати безпеку відвідувачів не видається можливим".

 

Так, одна з виразників невдоволення виставкою Вікторія Резниченко назвала проект "антиукраїнською пропагандою, спрямованою проти патріотичних промайданівських сил" й закликала "свідомих громадян" "долучитися до прекрасного" й "показати, що майданівці теж трохи розуміються на живописі". Заклик, який Резниченко поширила на своїй сторінці у Фейсбук, одразу активізував дискусію її однодумців.

 

Зауважимо, що всупереч інформації, поширеній Резниченко, Давид Чичкан був активним учасником протестів на Майдані. Втім, митець вважає, що бажаної мети революції, а саме здобуття українцями гідних умови життя, досягнуто не було. Саме ця думка Чичкана й лягла в основу проекту "Втрачена можливість".

 

У свою чергу, прибічники Чичкана також не стали мовчати. Серед людей, які підтримали проект "Втрачена можливість" — відомі українські сучасні митці, куратори, культурні активісти.

 

"Коли в країні війна та економічний занепад, коли тяжких випробувань зазнають кожен день мільйони твоїх співвітчизників, хто у війську, хто від обстрілів, соціальної несправедливості, злиднів, спрямовувати свою енергію на цькування митців є не просто дріб'язковим. Це  зрада, провокативні дії, що працюють на ворога та його медіа", прокоментував ситуацію відомий український арт-критик Костянтин Дорошенко.

 

Онлайн-екскурсію виставкою незабаром можна буде побачити на YouTube-каналі Центру, а її роботу за графіком обіцяли відновити з вівторка.

 

Твір Давида Чичкана у рамках проекту "Втрачена можливість"