Експериментальна програма від Культурного Проекту — куратори Лізавета Герман та Марія Ланько

Культурний Проект запускає нову експериментальну програму  – «Studio Visit» під кураторством Лізавети Герман та Марії Ланько, мета якого – особисто познайомити людей різних професій із відомими художниками, архітекторами, дизайнерами задля обміну досвідом і створення спільного проекту.

 

Програма складається з серії групових воркшопів, які передбачають послідовну колективну роботу в сформованій групі (до 20 учасників) із можливістю приєднатися до окремих зустрічей на різних етапах. Окрім регулярних зустрічей-занять з митцями програма передбачає постійну комунікацію між студентами, художниками-лекторами, модераторами курсу, а також, виконання «домашніх завдань» в режимі он-лайн через звичні для всіх канали (tumblr, facebook, coub, google hangouts). Учасник має відчути, що бути художником або куратором — не погодинна робота, а спосіб мислення та сприйняття навколишнього світу.

 

Яким буде результат? Куратори програми сподіваються, що учасники воркшопів зможуть залучати отриманий досвід та нові ідеї, що виникли в діалозі з митцями, для формування якісно нового розуміння своєї основної професійної практики або сфери навчання/зацікавлення, збагатити їх нестандартними рішеннями з «арсеналу» мистецьких практик та, загалом, навчитися мислити творчо та критично у різних сферах свого життя.  

 

Лектори-модератори: практики сучасного мистецтва з власним авторськими підходами та досвідом творення культурного продукту: Саша Курмаз, Олексій Радинський, Юрій Кручак, Алевтина Кахідзе, Олександр Бурлака, Іван Мельничук, Сергій Мішакін і Тетяна Борзунова, Тарас Ковач, Тіберій Сільваші, Лариса Венедиктова, Аліна Якубенко.

 

Формат занять: щосуботи в групі з 15-20 осіб. Програма передбачає візити до майстерень художників та дистанційну дослідницьку роботу.

 

По закінченню програми ви:

- навчитесь орієнтуватися в головних тенденціях, видах, формах, стратегіях сучасного мистецтва;

- познайомитесь із мистецькими стратегіями через практичні «вправи» та живий контакт із художниками;

- зможете «попрацювати» художником на різних етапах роботи над проектом (дослідження, робота з матеріалом/медіумом, оформлення в проект, написання тексту до нього, публічна презентація в групі та обговорення з професійними експертами);

- зрозумієте, як функціонує мистецький світ поза дверима майстерні / галереї / музею;

- навчитеся критичному мисленню через мистецтво та по відношенню до нього;

- навчитеся грамотно та цікаво говорити про мистецтво;

- створите колективний проект у фіналі.

 

Після завершення програми учасники отримають сертифікат.

 

Вартість абонементу на курс із 10 занять — 1500 грн.

 

Тривалість: 3 місяці (жовтень-грудень  2014 р.), тривалість кожної зустрічі — від 3 до 7 годин.

 

Місце: майстерні художників, публічний простір міста.

 

Про кураторів «Studio Visit»:

 

Марія Ланько — дослідниця, кураторка. 2014 року закінчила програму «Кураторська платформа» в PinchukArtCentre. Пише про сучасне мистецтво для українських медіа, зокрема для видань «Українська Правда» та «Коридор». Куратор підсумкової виставки Першої київської резиденції для художників KyivAIR—2013 у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. З січня 2014 року працює спільно з Лізаветою Герман над кураторськими та дослідницькими проектами. Разом із художниками «Відкритої групи» та Лізаветою Герман спів-заснувала медіа-проект openarchive.com.ua — інструмент довготривалого дослідження художніх практик

 

Лізавета Герман — кураторка, арт-критик, дослідниця історії кураторства та художніх виставок міжнародної та української арт-сцени, а також, мистецтва українських шістидесятників, про яке зараз готує видання до друку.  Пише про сучасне мистецтво для українських медіа, зокрема для видань «Українська Правда» та «Коридор».