Ендрю Фрідеріх: класичний фольклор та особиста міфологія

З 29 січня до 1 лютого в Нью-Йорку триватиме проект Outsider Art Fair. В ньому себе проявити мають можливість художники, які працюють далеко за межами правил мистецького світу. У арт-ярмарку візьмуть участь 50 міжнародних галерей та самоучки, які протягом чотирьох днів представлятимуть свої роботи у арт-просторі Center 548.

 

Одним з таких є Ендрю Фрідеріх. У своїх роботах він часто переплітає подробиці особистого життя з оповіданнями, а також класичними історіями грецької міфології та Старого Заповіту. Звірі, змії, скелети і гібридні істоти населяють його змішані полотна, на яких акрил, гіпс, малюнки вугіллям та навіть шипи сплітаються разом на папері. Зображення поєднують м’які пастельні і приглушені тони та гострі текстурні елементи – такі, як пірсинг чи перфорації.

 

 

 

Ендрю Фрідеріх, навчаючись у художній школі, переніс нервовий зрив, який спричинив шизофренію, і більшу частину свого дорослого життя він відчував ці симптоми. Ендрю виражав свій стан у творчості, поєднуючи власну біографію з грецькою міфологією чи біблійними знаннями.

 

 

 

Картини Фрідеріха вражаюче деталізовані – не в останню чергу через те, що в них є елементи ручної роботи (гравюри, шиття). Ендрю хоч і вів життя затворника, але його роботи регулярно виставлялись у Музеї Ланкастера. Художник часто ділився своїми роздумами щодо історії та теорії мистецтв з відвідувачами музею.

 

 

 

 

Джерело: www.huffingtonpost.com