Еротика і політика – нова виставка Юрія Соломка

Voloshyn Gallery представляє персональну виставку художника Юрія Соломка, що належить до яскравих представників українського contemporary art. На виставці "SEX&POLITICS" (18+), що відкриється 26 жовтня о 19.00, будуть показані роботи у традиційній для художника техніці – живопис та графіка на географічних картах і нові "об'єкти", що можуть розглядатись як вступні елементи, доповнення до картин, а також як окремі експонати.

 

Картина на афіші: Юрій Соломко. "Світова валюта"

 

Тема геополітики проходить лейтмотивом крізь усю творчість Юрія Соломка. Починаючи із 90-х років художник працює з картами. Винайденою ним авторською художньою мовою Соломко виражає рефлексію на геополітичні події, що відбуваються у світі, а також виявляє таким чином різні глибинні змісти. Роботи на цій виставці – логічне продовження його творчого шляху. Соломко стверджує, що географічна карта – це один з найсильніших символів, які було створено людською цивілизацією. До інформації яка вже міститься у цих документах він вписує свою.

 

Картини і деякі об'єкти проекту SEX&POLITICS зображують любовні і еротичні сцени, що є притаманною рисою творчості Соломка. Тема виставки дуже актуальна, тому що секс і політична влада цікавили людей завжди, принаймні в якості двох основ людської діяльності. Багато народностей спрадавна навіть не відокремлювали ці поняття. Наприклад, стародавні китайці вважали, що сексуальна потенція першої особи Піднебесної імперії була запорукою процвітання населення що там проживало. Праведні труди по управлінню державою імператор мав перемежовувати із постільними утіхами, для чого існував цілий штат жінок не дуже серйозної поведінки. Серед об'єктів на виставці демонструється скульптура фалоса "ХХХ", Юрій Соломко каже, що фалос – це такий самий символ політичної влади, як скіпетр і держава. Адже не випадково на наскельних малюнках часів неоліту вождя племені завжди можна було впізнати по найдовшому фалосу, це означало що йому належить багато жінок, у нього багато дітей, простіше кажучи – він насправді батько свого племені. Звичайно, дане твердження може бути і умовним, але з іншого боку якщо у державного діяча все лібідо йде у політику – тоді точно чекай біди. Всі свої комплекси, манії та фобії такий "батько нації" буде зганяти на власному народові та сусідах.

 

Характерною рисою експозиції SEX&POLITICS є те, що автор проводить дві лінії – одна сучасне трактування сучасного нам світу та його актуальних проблем, а друга – минуле, частина сюжетів якого може алегорично нагадувати нам про циклічність історії. Іноді ці два напрямки перетинаються, іноді йдуть порізно. Тобто Юрій може на старовинній мапі зобразити сучасний сюжет, і навпаки. Для виділення другої теми в цьому проекті автор вперше звертається до використання антикварних карт, а також деякі з сюжетів, що цитує художник, відсилають нас до іншої епохи.