Фабріс Ібер. «Надбані мутації»

Вперше у Брюсселі в галереї Nathalie Obadia представлена виставка робіт Фабріса Ібера «Надбані мутації». В ній зібрано близько п’ятнадцяти нових зображень «функціональних мрій і фантазій» художника.

 

 

«Мої картини – це пейзажі, тіла чи процеси в моменти ейфорії. У них адаптація заходить настільки далеко, що перетворюється в мутацію», – розповідає Фабріс. Назва проекту відсилає до першої персональної виставки художника 1986 року – «Мутація».

 

 

«Надбані мутації» Фабріса Ібера демонструють близькі його серцю образи. Наприклад, восьминіг з людськими органами на кінчиках щупальців – своєрідний кивок у бік дарвіністської теорії еволюції, що пояснює адаптацію різних біологічних видів до навколишнього середовища.

 

 

Твір «Стати рідким» висвітлює ідею, запропоновану Ібером для адаптації до змін клімату та екологічних проблем. Вона проілюстрована в кресленнях утилізації, де три гори відходів мають вигляд барвистого токсичного пейзажу.

 

 

Картина «Самоперероблення» зображає сири камамбер, що їдять одне одного. Ібер передає зустріч об’єктів як предвісництво негативних наслідків споживчої культури.

 

 

Твори Ібера майже завжди починаються з малюнку – ескізу від руки, зробленого вугіллям чи пастеллю на полотні. Світогляд митця відображає політичний і поетичний вирази бунтівного духу, чим робить його одним із найвидатніших художників свого покоління.

 

 

Фабріс Ібер народився 1961 року у Вандеї (Франція). Нині живе і працює в Парижі. На початку своєї кар’єри у 1980-х роках він став одним з наймолодших лауреатів Золотого лева на Венеціанській бієнале і з того часу привертав до себе все більше увагу на міжнародній арені. Протягом більш ніж 20 років його роботи представлялись на багатьох провідних виставках у Франції і за кордоном.

 

 

Виставка Фабріса Ібера «Надбані мутації» в галереї Nathalie Obadia триватиме до 4 березня.

 

Джерело: artaddict.net