Facebook заборонив картину із морозивом за еротику

Facebook видалив одну з публікацій на сторінці Філадельфійського музею мистецтва (США). Пост містив картину «Морозиво» (1964) художниці Евелін Аксель (Evelyne Axell) для реклами виставки закладу, присвяченої поп-арту.

 

Евелін Аксель. «Морозиво»

 

Сюжет картини можна сприймати із неоднозначим підтекстом: жінка тримає в руках морозиво і лиже його. Адміністрація соціальної мережі пояснила видалення зображення «надмірним вмістом тілесного та непристойного контенту». «Робота може сприйматися як критика поп-арту, де жінок зазвичай зображували пасивними, як “декоративні об’єкти”», – таким чином зміст твору пояснюють на сторінці філадельфійського музею. – «Аксель, навпаки, хотіла показати впевнену в собі жінку, яка не відмовляє собі у власних задоволеннях».

 

Нагадаємо, минулої весни Facebook переглянув власні правила щодо можливості публікації зображень із оголеним тілом, зробивши виняток для творів мистецтва. Це сталося після скандальної судової справи французького вчителя, пост якого із картиною «Створення світу» Гюстава Курбе адміністрація соцмережі видалила в 2011-му.

 

Джерело: theartnewspaper.com