Фемінізм і автентика на виставці американської мисткині українського походження в Галереї ЦЕХ

З 26 травня до 29 червня в Галереї ЦЕХ (м. Київ; вул. Фрунзе, 69) триватиме виставка художниці VALYA. У проекті «ВОНА» американська мисткиня українського походження розкриває феміністичну проблематику у зв’язку з вітчизняною традицією.

 

 

До нової виставки VALYA увійшла інсталяція з червоної повстяної тканини та лляної мотузки з українськими національними візерунками з рушників, вишиванок і писанок. Два однакові протилежні боки інсталяції з’єднані між собою і вигляді спіралі ДНК. Твір доповнюють сто міні-скульптур архаїчних жінок-богинь з України та інших куточків світу.

 

 

«Творчий доробок VALYA можна представити як візуальну аналітику сучасної української спільноти. За її власним висловом, її нинішня інсталяція з червоної повсті не тільки про Україну, це і є Україна», – повідомляють ініціатори виставки.

 

 

VALYA народилася в 1955 р. в селі Луків Волинської області. Працювала дизайнером в Черкасах, викладачем і завідувачем кафедри в Київському національному університеті культури і мистецтв. У 2000 році художниця переїжджає до Каліфорнії (США), а в 2006-му відкриває приватну студію. Раніше в галереї ЦЕХ експонувалися два попередніх проекти мисткині: «Клітинна пам'ять» (2008), «Everything But Memory» (2011).

 

 

На фото – твори VALYA з проекту «ВОНА»