Фемінізм і мистецтво у вимірі пострадянського

20 жовтня, у четвер, о 19.00 у Центрі візуальної культури пройде презентація книги "Феміністська (арт)критика"Книга видана колективом білоруських дослідниць і є результатом колективного аналізу сучасного феміністичного мистецтва у пострадянських країнах. До неї увійшли теоретичні та публіцистичні тексти, присвячені різним гендерним питанням сучасних суспільств, а також стратегіям і тактикам феміністичного мистецтва. 

 


Авторки проекту вважають, що арт-фемінізм це висловлювання, засновані на рефлексії, емпатії й солідарності. Саме ці поняття дозволяють виявити інтелектуальний та політичний потенціал феміністичного мистецтва. 

Учасниці презентації: 

Ірина Соломатіна засновниця проекту "Гендерний маршрут", керівниця концентрації "Гендерні дослідження" Європейського коледжу Liberal Arts у Білорусі. Координує проведення в Білорусі проекту "Глобальний медіа-моніторинг". Авторка інтернет-журналу "Нова Еўропа". Регулярно бере участь у підготовці гендерної секції в рамках Міжнародного Конгресу дослідників Білорусі в Каунасі (Литва).

Оксана Брюховецька художниця, дизайнерка, критикиня. Працює в Центрі візуальної культури. Кураторка виставок "Дитинство uncensored", "Українське тіло", "Локаут", "Материнство", "Що в мені є від жінки?". Брала участь у проектах "Феміністський олівець" у Москві та "Феміністська (арт) критика" в Мінську.

Тамара Злобіна кандидатка філософських наук, мистецтвознавиця, критикиня. Понад десять років працює з темами розвитку громадянського суспільства та інноваційного світогляду, гендерної рівності, фемінізму, сучасного мистецтва. Останні дослідження на гендерну тематику опубліковано у книзі "New Imaginaries: Youthful Reinvention of Ukraine's Cultural Paradigm" (Нью-Йорк, 2015) та "Гендерні дослідження. Проект «Донбаські студії»" (Київ, 2015).

Модерує Віра Балдинюк, головна редакторка журналу "Korydor", журналістка, критикиня. 

Вхід вільний.

Фейсбук-сторінка події.