Фестиваль молодих українських художників оголосив переможців
Міністерство культури України, Мистецький арсенал і Національний художній музей України оголосили переможців Фестивалю молодих українських художників. Переможцями у 2017 році журі конкурсу обрали:
1 місце – Марія Плотнікова, перформанс “Stick Apart”
2 місце – Пьотр Армяновський, фільм “Я і Маріуполь”
3 місце – В’ячеслав Поляков, фотопроект “Між”
Переможці були визначені членами міжнародного журі під час зустрічі в Києві. До складу журі увійшли: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre, художній і стратегічний директор Центру Сучасного Мистецтва YARAT; Юрій Онух – художник, куратор, критик, дипломат; Тарас Полатайко – художник; Михайло Рашковецький – незалежний мистецтвознавець, арт-критик, співкуратор і куратор 3-ї, 4-ї та 5-ї Одеської бієнале сучасного мистецтва; Тетяна Тумасян – кураторка, галеристка, директорка Харківської муніципальної галереї, Моніка Шевчик – мистецтвознавиця, кураторка, директорка галереї “Арсенал” Білостоку (Польща).
Міжнародне журі оцінювали роботи 67 художників і мистецьких колективів, представлені на виставці “Сьогодні, що так і не настало” в Мистецькому арсеналі і на паралельних майданчиках Фестивалю. Члени журі оцінювали виключно роботи, представлені в рамках фестивалю, а не загальний досвід і портфоліо художників. Під час розгляду і оцінювання робіт члени журі зважали на творчий метод художників і розкриття в роботах теми конкурсного відбору, запропонованої кураторками. Переможцями стали молоді художники, які мають великий потенціал і працюють з різними медіа – перформанс, відео, фотографія.
Марія Плотнікова народилася 1983 року в Житомирі. У 2016 році закінчила відділення сучасного мистецтва у Oxford Brookеs University. Працює у напрямках перформансу, інсталяції та відеоарту. Живе та працює в Києві. Її перформанс “Stick Apart” у Києві спершу відбувся на Майдані Незалежності без попередньої публічних анонсів (і саме його документація увійшла до експозиції), і вдруге – під час відкриття Фестивалю. Члени журі зазначили, що перевагою роботи Марії Плотнікової є потужна інсталяція, створена на основі перформансу, і відзначили “Stick Apart” як прозору й поетичну метафору втрати горизонтальних зв’язків.
Перформанс Марії Плотнікової “Stick Apart”. Фото: Богдан Пошивайло
artarsenal.in.ua
Пьотр Армяновський народився 1985 року в Донецьку. Тривалий час займався здебільшого перформативними практиками та театральними постановками, в останні роки працює з документальним кіно. Живе і працює в Києві. У фільмі “Я і Маріуполь” Армяновський просить помріяти від імені міста випадкових героїв — мешканців Маріуполя, який сам художник уперше відвідав 20 років тому. Колективні мрії про краще майбутнє переплітаються у фільмі з індивідуальними спогадами про краще минуле. Члени журі відзначили фільм Пьотра Армяновського як поетичний і особистий.
Стоп-кадр фільму Пьотра Армяновського “Я і Маріуполь”
artarsenal.in.ua
В’ячеслав Поляков народився 1986 року в Херсоні, де здобув освіту й почав займатися медіа мистецтвом у центрі “ТОТЕМ”. Із 2012 року працює з фотографією. Живе і працює у Львові. В’ячеслав Поляков разом зі своєю постійною партнеркою Оленою Субач подорожують містами й містечками Львівщини та сусідніх областей, досліджуючи образність української провінції. Фотопроект “Між” фіксує матеріальний світ цього регіону, що являє собою бурхливу суміш занедбаної історичної забудови й радянської інфраструктури, які переживають “реконструкцію” й “переоздоблення” відповідно до сучасних вимог і потреб. Роботу В’ячеслава Полякова члени журі відзначили за відчуття матеріальності і якість фотографій.
Фотопроект “Між” В’ячеслава Полякова. Фото: Євген Нікіфоров
artarsenal.in.ua
Фестиваль молодих українських художників відбувається з 28 вересня по 29 жовтня 2017 року. Представлені на виставці роботи 67 художників і мистецьких колективів кураторки Фестивалю Лізавета Герман, Марія Ланько і Катерина Філюк відібрали з 394 заявок, що надійшли на участь у конкурсі. До участі запрошувалися українські художники віком до 35 років із роботами, що відповідають запропонованій кураторками темі конкурсного відбору – “Сьогодні, що так і не настало”.
Засновником Фестивалю молодих українських художників є Міністерство культури України. 2017 року його організаторами визначено Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал” та Національний художній музей України. Фестиваль відбуватиметься у форматі бієнале що два роки на базі різних українських інституцій культури.
Джерело: artarsenal.in.ua