Фестиваль Odesa Photo Days вперше оголосив міжнародний Open Call

Фестиваль Odesa Photo Days оголошує Open Call на участь у основній експозиції.

 

Тема 2018 року — «Вхід заборонено» (англійською — Off Limits). Вперше до участі у головній виставці Odesa Photo Days запрошує фотографів зі всього світу. Попередні роки основна експозиція презентувала тільки українську фотографію.

 

«Вхід заборонено» — це історії, про які заборонено говорити з політичних чи історичних причин, це історії про забуті міста та забутих людей. Експозиція відкрито покаже речі, від яких суспільство бажає відвернутись, приховати.

 

 

Історично та географічно склалось, що Україна перебуває на перетині шляхів і політичних інтересів, але водночас вона досі залишається закритою в межах своїх кордонів, проблем, ідентичності та соціального розвитку. З одного боку, країна відкрита світу для туризму та пізнання, а з іншого — виглядає небезпечною через війну на Сході. Дуалізм ситуації приховує неймовірно цікаві історії, міста та події.

 

«Цього року заявки на участь у головній експозиції приймаємо від фотографів зі всього світу, аби побачити приховані історії з різних континентів, аби відкрити наш фестиваль фотографії для міжнародної спільноти та візуалізувати таємниці нашої країни», — пояснює куратор Odesa Photo Days Катерина Радченко.

 

Конкурс проходить у форматі open call, тобто податися можуть усі охочі. Для цього необхідно заповнити форму та надіслати серію фотографій на пошту. Передбачений реєстраційний внесок від автора — 300 гривень для громадян України і 15 євро для іноземних учасників. Детальні умови викладені на офіційному сайті фестивалю українською та англійською мовами. Останній день прийому заявок — 1 березня 2018 року.

 

 

* * * 

Odesa Photo Days (до 2018 — Odesa//Batumi Photo Days) виник 2015 року як рефлексія на війну на сході України, політичні події та соціальні медіаманіпуляції. Щороку фестиваль збирає в Одесі професіоналів, аматорів та шанувальників фотографії з усієї країни та світу. За три роки існування фестивалю відбулися десятки фотовиставок, лекцій, майстер-класів, фотопоказів та вечірок. Більшість подій у рамках Odesa Photo Days безкоштовні для глядачів. Географія фотофестивалю шириться далеко за межі України: у різні роки на форум приїжджали фотографи і куратори з Південної Кореї, Сингапуру, США, Туреччинни, Фінляндії, Чехії та інших країн.