Флоріан Юр’єв: «"Тарілці" потрібна не реконструкція, а реставрація»

У рамках публічного обговорення «Чи є майбутнє у "Тарілки"?», архітектор будівлі УкрІНТЕІ (відомої такої як «Тарілка» на Либідській) Флоріан Юр'єв заявив, що не підтримує запропоновані проекти її реконструкції і закликав громадськість брати активну участь в обговоренні подальшої долі будівлі. За словами архітектора, будівля є пам'яткою архітектури 60-х років, тож має бути збережена у теперішніх формі та матеріалі.

 

«Потрібна не реконструкція, а реставрація», — наголосив він.

 

bit.ua

 

Архітектор вважає, що проводити реставрацію необхідно дуже обережно. Він також висловив сподівання, що після реставрації простір конференц-залу Інституту інформації (сферична частина будівлі) все ж таки стане світломузичним залом, адже саме з цією метою його початково було ствоено.

 

«Це був би перший в історії світломузичний зал», — говорить архітектор.

 

За словами Флоріана Юр'єва, за кордоном будівля цінується, а в українському суспільстві розуміння її цінності ще досі не сформувалося. 

 

bit.ua

 

У свою чергу, автор проекту реконструкції будівлі Богдан Шкрогаль висловив бажання «посилити ефект літаючої тарілки». У запропонованому проекті сферичу частину будівлі видозмінено, що може спотворити композиційну цілісність початкового проекту та знищити цінність будівлі як архітектурної пам'ятки. У проекті реконструкції помітна також зміна матеріалів використанних для обробки фасаду. Загалом реконтсруктор заявив про бажання «осучаснити» будівлю. Флоріан Юр'єв виступив проти такого варіанту реконструкції.

 

У рамках обговорення Оксен Лісовий, віце-президент Малої академії наук, розповів про свою ініціативу створення Музею науки в приміщенні УкрІНТЕІ. Музей має бути створений за прототипом Центру науки «Коперник» у Варшаві. Пропозицію використовувати будівлю в інересах науки Флоріан Юр'єв підтримав.

 

bit.ua

 

Висловивши активну та однозначну позицію стосовно подальшої долі будівлі інституту УкрІНТЕІ, Флоріан Юр'єв також зауважив, що сьогодні працює над третім томом своєї серії книг «Гармонія сфер», а архітектурну практику уступає молодим авторам. Втім додав, що не проти брати участь у цікавих проектах.

 

17 листопада біля будівлі Міністерства соцiальної політики України (вул. Еспланадна, 8/10) відбудеться зустріч активістів та усіх небайдужих громадян, присвячена питанню збереження архітектурного спадку доби модернізму у Києві. Початок о 10.00. Фейсбук