Фонд Беєлера анонсував кількамільярдну виставку Пікассо

Роботи Пікассо вартістю декілька мільярдів доларів на певний час поповнять фонд Беєлера, розташований у Базелі, для проведення першої європейської виставки, присвяченої “Блакитному” та “Рожевому” періодам Пікассо, які відповідають часовому проміжку від 1901 по 1906 рік.

 

80 найвизначніших робіт будуть показані у період з 3 лютого по 26 травня 2019 р. Вони включають, зокрема, “Fillette à la corbeille fleurie” (“Дівчина з кошиком квітів”, 1905 р.), яку придбала родина арт-дилерів Нахмад за 115 млн. доларів із приватних колекцій Рокфеллера у минулому місяці на аукціоні Christie's; і “Arlequin Accoudé” (“Арлекін, який схиляється”, 1901 р., з Музею мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку.

 

Пабло Пікассо. Арлекін, який схиляється, 1901

theartnewspaper.com

 

"Це, безумовно, найдорожча та наймасштабніша виставка, яку ми коли-небудь організовували", — говорить Сем Келлер, директор фонду Беєлера. Як повідомляє “The Art Newspaper”, страхова вартість усіх експонатів, що були передані галереї для організації виставки Гогена у 2015 році склала більше 2 млрд. доларів. Очікується, що вартість виставки Пікассо перевищить цю цифру.

 

Учора, виступаючи на прес-конференції, Келлер зазначив, що багато робіт оцінюються більш ніж у 100 мільйонів доларів, і тому навряд будуть передані власниками для виставки. Фонд Беєлера наразі веде переговори з Клівлендським музеєм мистецтв щодо передачі “La Vie” (1903 р.), яка вважається центральною роботою "Блакитного періоду" Пікассо.

 

Однією з локацій виставки, присвяченій “Блакитному” і “Рожевому” періодам Пікассо, стане музей д’Орсе у Парижі. Виставка триватиме з 18 вересня до 6 січня 2019 року. Фонд Беєлера також планує розширити колекцію, поповнивши її роботами Пікассо 1907 року.

 

Джерело: The Art Newspaper