Фонд ІЗОЛЯЦІЯ оприлюднив програму заходів на 2018 рік

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ оприлюднив програму заходів на 2018 рік. 

 

Цей рік стане четвертим роком діяльності фонду ІЗОЛЯЦІЯ в Києві – рівно стільки ж інституція провела на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів у Донецьку, захопленої самопроголошеною «ДНР» 9 червня 2014 року. За три роки, що минули, фонд реалізував понад тридцять проектів в Україні та за її межами, працюючи з темами, що відображають особистий досвід команди ІЗОЛЯЦІЇ та актуальну ситуацію в Україні й світі – гібридні війни, кордони, що повзуть, міграцію, трансформації політики пам'яті. Таким чином фонд ІЗОЛЯЦІЯ підкреслює роль культури і мистецтва як інструментів дослідження і критичного осмислення соціальних, економічних і політичних проблем сучасності з метою ініціювання широкого діалогу в суспільстві навколо цих тем.

 

Головна кураторка фонду Катерина Філюк розповіла ArtUkraine: «Цього року фонд ІЗОЛЯЦІЯ через свої проекти, і треба зазначити, не тільки виставкові, говоритиме про важливі соціальні проблеми, такі як життя людини в новому технологічному світі, проблеми навколишнього середовища, формування нових ідентичностей та подолання стигматизації певних категорій громадян. Вважаємо, що мистецтво – це універсальна мова, яка дозволяє складні речі зробити більш зрозумілими, сформувати більш нюансовану картину світу та співставляти різні точки зору на складні феномени суспільного життя. Програма певним чином віддзеркалює "порядок денний" – ті питання, теми, проблеми, що зараз займають людство загалом та українців зокрема.

 

Зображення надане організаторами

 

Розробляючи програму, ми спиралися на три основні принципи: інклюзивність, як відкритість та неупережденість, перформативність, як фокусування не стільки на кінцевому результаті, але й на процесі творення проекту, інтердисциплінарність, що дозволяє нам співпрацювати з експертами з різних дисциплін. До певної міри ІЗОЛЯЦІЯ і раніше керувалася цими принципами, але зараз намагаємося максимально артикулювати, в першу чергу для себе, власну позицію. Отже, якихось кардинальних змін не сталося, скоріше упорядкування та осмислення. Така інституційна робота важлива за будь-яких умов, але для ІЗОЛЯЦІЇ, яка працює в Києві вже майже стільки ж часу, як і в Донецьку, ця саморефлексія була надзвичайно продуктивна. Наразі замислюємося над тим, що будемо робити в 2019».


Отже, стратегія фонду ІЗОЛЯЦІЯ на 2018 рік спрямована на інтердисциплінарність як найбільш ефективний метод дослідження локального та глобального контексту. Реалізація цієї стратегії передбачає активне залучення аудиторії в процес спільного виробництва смислів за допомогою дослідницьких та інтерактивних проектів, воркшопів, публічних дискусій тощо. Це також означає відкритість і готовність до співпраці з різними інституціями як у сфері культури, так і в інших областях.

 

ІЗОЛЯЦІЯ продовжує програму резиденцій, спрямовану на підтримку художників, кураторів, дослідників, письменників, урбаністів і представників інших творчих професій, чиї проекти пов'язані з темами досліджень фонду.

 

Особливим фокусом ІЗОЛЯЦІЇ був і залишається Донбас. У рамках проектів Донбаські Студії і ЗМІНА: Імпульс продовжаться дослідження на сході України, а також активна взаємодія з організаціями та активістами цього регіону. Також триває робота над проектами Суспільна угода і Soviet Mosaics in Ukraine, в рамках яких проводиться дослідження радянської культурної спадщини, політики пам'яті та репрезентації нових ідентичностей у публічному просторі.


Креативна спільнота IZONE, заснована фондом ІЗОЛЯЦІЯ на території київського судноремонтного-суднобудівного заводу, успішно розвивається як один із найбільших культурних хабів столиці.

 

Територію фонду ІЗОЛЯЦІЯ в Донецьку досі захоплено. Фонд продовжує свою діяльність як номадична інституція, географія проектів якої не обмежується одним містом або країною.


ПРОГРАМА 2018