Фотограф Саша Маслов презентує свою нову книгу «Ветерани» у Києві

Проект «Ветерани» — це серія фотопортретів учасників Другої світової війни. Герої фото пов’язані з подією, яку неможливо порівняти з іншими моментами новітньої історії, зважаючи на грандіозні масштаби трагедії і впливу на наступні покоління. Проект «Ветерани» вже відомий в усьому світі, про нього писали Esquire, New Yorker, Washington Post, The Guardian і багато інших.

 

Спеціально для цього проекту фотограф подорожував країнами, де відбувалися військові дії. Фотографував і проводив інтерв’ю з людьми, залученими до військових подій, з метою зібрати «мозаїку» портретів. Фото представляють героїв, яким в минулому дісталися різні ролі: солдат, який побував на полі бою, колишній військовополонений, медсестра, інженер, партизан невеликого iталійського села, мирний житель, на житті якого війна залишила глибокий слід.

 

Саша Маслов. Із серії «Ветерани» 

Усі зображення надано організаторами

 

Маслов працював над проектом 5 років і побував в 23 країнах. Всього він записав понад 100 історій людей, які пережили Другу світову війну, 53 з яких представлені в новій книзі.

 

«Цей проект для мене став важливим у сенсі становлення мого фотографічного голосу, і окрім цього я відчуваю що він допоміг мені розвинутись не тільки в професійному, але і в емоційному плані. Радий презентувати книгу в Києві і розповісти про історію роботи над серією», коментує Саша Маслов.

 

У лютому 2016 року у Port creative hub (Київ) пройшла перша індивідуальна виставка Саші Маслова, проект був організований агенством культурних і соціальних ініціатив Art Management і отримав широку підтримку серед української аудиторії.

 

Саша Маслов. Із серії «Ветерани» 

 

Для того, щоб продовжити його у шести містах України, команда Art Management реалізувала кампанію по збору коштів на Платформі «Велика Ідея». В результаті протягом 2016 і 2017 року проект побачила аудиторія Львова, Одеси Івано-Франківська, Сум, Полтави, Харкова, Маріуполя і Запоріжжя.

 

Презентація книги та арист-ток Сашi Маслова відбудуться 4 листопада о 19.00 в лекційному залі Photo Kyiv Fair за адресою Київ, вулиця Велика Васильківська 100. Вхід безкоштовний. Реєстрація за посиланням.

 

* * * 

Саша Маслов — американський фотограф родом з України, живе і працює в Нью-Йорку. Його наставником і натхненником став його батько, фотограф Геннадій Маслов, а пізніше його вчитель — Олег Шишков. Роботи Саші Маслова виставлялися на різних майданчиках Європи і США (серед яких групові та особисті виставки: «Що таке Burning Man», Фестиваль Східної фотографії (Польща, 2015), проект «Ветерани», Українська Весна (Познань, Польща, 2013), Щорічна виставка королівського фотографічного товариства (Лондон, Великобританія, 2013). Фотограф співпрацює відомими виданнями,серед яких New York Times, Wall Street Journal, Esquire, Forbes і інші. Без сумніву, найбільшимдокументальним проектом Саші Маслова на сьогоднішній день є серія «Ветерани».