Фотограф та есеїстка проведуть «Українську ніч»
20 червня о 18:00 Центр візуальної культури та «Політична критика» запрошують на презентацію фото-есеїстичної книги «Українська ніч» Мірона Цовніра та Катерини Міщенко. В рамках події в ЦВК (м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх) також відбудеться виставка Мірона Цовніра, що триватиме до 12 липня.
«Українська ніч» – фото-есеїстична книжка Мірона Цовніра і Катерини Міщенко, яку можна назвати моментальним знімком України, що увібрав у себе численні історії міського життя та драматичні ландшафти різних регіонів країни. Вона вийшла 2015 року в німецькому видавництві Spector Books Leipzig у двох версіях: англо-українській та німецько-українській.
В основі спільного твору Цовніра та Міщенко лежить їхня подорож Україною в 2012-2013 роках. Автори досліджували і документували соціальні окраїни і темні сторони повсякденного життя країни. Цовнір фотографував людей, ситуації, міські пейзажі, зокрема – життя бездомних підлітків Одеси, безпритульних на київському вокзалі, наркозалежних людей у Полтаві, сирітський притулок у Чернівцях, останній український парад 9 травня 2013 року в Севастополі, індустріальний спустошений пейзаж Донбасу, і, насамкінець – київський Майдан у березні 2014 року.
«Українська ніч» – третя виставка Мірона Цовніра в Україні у Центрі візуальної культури. Перша виставка 2011 року представила найкращі роботи Цовніра за останні 30 років та супроводжувалася ретроспективою його фільмів. Друга виставка, – «Окраїна» (2012), – представила фотографії з Києва, Лодзі, Москви й Варшави й була присвячена так званим «громадянам окраїн» – відкинутим суспільством міським маргіналам у Східній Європі.
Мірон Цовнір (Miron Zownir) – фотограф, письменник, режисер. Народився 1953 року в сім’ї українця та німкені в Карлсруе (Німеччина). У 20 років він поїхав до Берліна, де самостійно навчився фотографувати і знімав активний на той час панк-рух. 1980 року емігрував до США і прожив 15 років в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Піттсбурзі. Там він робив експресіоністичні чорно-білі портрети суспільних аутсайдерів. Міжнародні виставки і публікації виявили стилістичну близькість фотографа до таких митців авангарду, як Нен Ґолдін та Сінді Шерман. 1998 року вийшла його фотокнига Radical Eye («Радикальний погляд»), у 2010 р. – The Valley of the Shadow («Долина тіней») (обидві – у видавництві Gestalten).
Катерина Міщенко – есеїстка, видавчиня і перекладачка, яка живе у Києві. Співзасновниця та редакторка незалежного видавництва «Медуза». В минулому викладала історію літератури в Київському лінгвістичному університеті, працювала перекладачкою та координаторкою в правозахисній та соціальній сфері, видавала літературно-мистецький журнал «Простори». Міщенко перекладає німецькі літературні твори (Альфред Дьоблін, Дурс Ґрюнбайн, Ґюнтер Брус), академічні й філософські тексти (Теодор Адорно, Вальтер Беньямін, Кеті Чухров). Її есе виходили в українських та міжнародних журналах, а також у антологіях німецького видавництва «Зуркамп», присвяченим Євромайдану та військовому конфлікту в Донецькій і Луганській областях.
Вхід на презентацію «Української ночі» Марка Цовніра та Катерини Міщенко – вільний.