Фотографія, фемінізм, Київ акварельний. Безкоштовний лекторій School Of Visual Communication в липні

School of visual communication спільно з арт-простором Mezzanine продовжує серію відкритих безкоштовних лекцій про сучасне мистецтво.

 

Ілюстрацію надано організаторами

 

1 липня о 19:30 мистецтвознавець і фотокритик Аліна Сандуляк прочитає лекцію «Сучасна фотографія: естетика deadpan photography». Аліна розповість про популярну з 1990-х років естетику deadpan photography. На лекції буде розкрито процес зародження і подальший розвиток цієї естетики, її ідейна спадковість від німецьких фотографів Августа Зандера, Бернда і Хілли Бехер, Дюссельдорфської школи фотографії та інших. Лекторка разом з аудиторією спробує дати відповідь на запитання, чи є така естетика в українській фотографії. 

 

8 липня о 19:30 художниця Марія Куликовська прочитає лекцію «Стратегії фемінізації сучасного мистецтва». Марія проведе невеличкий історичний екскурс щодо зародження та розвитку феміністичного напрямку в сучасному мистецтві. На прикладі власних художніх практик і робіт колег вона порадить, яким чином вибирати й декларувати цей вектор у своїй творчості. Лекторка відповість на запитання: «Що таке фемінізм, феміністичне мистецтво і чим воно відрізняється від поняття “жіноче мистецтво”?» та «Як популяризувати феміністичне мистецтво і зробити так, щоб в українському арт-середовищі воно не лише з'явилося, а й ставало дедалі актуальнішим і життєво необхідним для всіх?».

 

15 липня о 19:30 історик та дослідниця Ольга Мартинюк поділиться своїм дослідженням на тему «Поміж імперським класицизмом та романтичним націоналізмом: Київ 1850-х в акварелях Михайла Сажина». Головний фокус запропонованої лекції – зв'язок між імперськими національними політиками, художніми висловлюваннями та урбаністичною модернізацією. Наприкінці 1840-х років санкт-петербурзька археографічна комісія направила костромського художника Михайла Сажина разом із Тарасом Шевченком замальовувати Україну. Довгий час київські акварелі Сажина презентували як майже точне фотографічне зображення міста на противагу романтичним образам свого колеги. Однак при більш детальному розгляді картина виявляється зовсім іншою. Ольга Мартинюк у ролі історичного детектива розкриє потенціал художніх творів як джерела інформації. 

 

22 липня о 19:30 медіатеоретик Яніна Пруденко проведе презентацію українського медіа-мистецтва від Відкритого архіву українського медіа арту (ВАУМА). Під час презентації Яніна окреслить коротку історію українського медіа-мистецтва й покаже основні знакові роботи українського відео-арту, створені від початку 1990-х до сьогодні. Відкритий архів українського медіа-арту був заснований 2008 року з метою збереження українського мистецтва, створеного за допомогою технологій. На сьогодні ВАУМА має у своїй колекції понад 300 робіт українських медіа-художників із Києва, Львова, Одеси, Харкова, Херсона, виконаних у жанрах відео-арту, відео-інсталяції, інтерактивної інсталяції тощо.

 

29 липня о 19:30 мистецтвознавець Діана Клочко прочитає лекцію «Класичне мистецтво в артефактах актуального: цитати, ремінісценції, натяки». У рамках лекції пані Діана розповість про взаємозв'язок сучасного мистецтва із класичним. Постмодернізм легалізував цитату як один із найцікавіших прийомів створення не лише історичного контексту: у мистецьких творах іронія, сарказм, гротеск стали частиною суб'єктивного висловлювання митця до цитованого фрагменту. Однак відтоді амплітуда включення класичного в актуальне значно розширилась. Як і чому вітчизняні сучасники звертаються до класичного спадку, зокрема, ХХ століття – про це міркуватиме пані Діана під час лекції.

 

Всі заходи лекторію відбудуться в арт-просторі Mezzanine (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31; 3-й поверх).