Фотоісторії про депортацію кримських татар презентують в Українському домі

«Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців» – фотовиставка, що стартує 17 травня о 17:00 в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім – м. Київ; вул. Хрещатик, 2). У проекті представлено 10 портретів свідків трагедії кримських татар у 1944 році та їхні історії-спогади.

 

 

Ідея проекту належить Зейнеп Ташевій – активістці, волонтеру громадської організації «КримSOS». Минулого року вона вирішила зібрати історії очевидців подій травня 1944, об’єднавши їх під назвою  «Право на Батьківщину. Право на пам’ять». На жаль, у 2015 році проект не вдалося реалізувати, але історія геноциду повинна бути розказана. Тому цьогоріч десять історій почують ті, хто досі не знав про те, як за два дні більше 180 тис. кримських татар були силоміць вивезені в Узбекистан та Казахстан. Лише в 2015 році Верховна рада України визнала депортацію геноцидом кримськотатарського народу і призначила18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

«Проект видався дуже особистим. Я вирішила розказати людям справжні історії – ті, які є в кожній сім'ї кримських татар, але про які так мало знають українці. Те, що сталося, не можна стерти з пам'яті, про це потрібно говорити, розповідати якомога більшій кількості людей. Проект саме про це – про пам’ять, про право на Батьківщину, про право на повернення до рідного дому», – розповідає Зайнеп Ташева. «Пам’ять про події 1944 року повинна жити. Ми розуміємо, що кожного року залишається все менше і менше свідків страшної трагедії, яка постукала у двері кожної кримськотатарської сім’ї вранці 18 травня. Тому проект “Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців” в першу чергу – це пам’ять, а також нагадування про те, що ми повернемось додому. Неодмінно», – додає Таміла Ташева, співзасновник та координатор громадської ініціативи «КримSOS».

 

Виставку «Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців» можна буде відвідати до 24 травня з 10:00 до 18:00.

 

Фото: krymsos.com