Фотосесія Ріанни для Vogue ‒ плагіат робіт художниці Мікален Томас?

Увагу користувачів Twitter привернула фотосесія популярної американської співачки Ріанни, знята німецьким фешн-фотографом Юргеном Теллером для Vogue Paris та опублікована в грудні. Серія фотографій, як видається, має багато запозичень із творчості американської художниці Мікален Томас.

 

Робота Мікален Томас

Усі фото — artnet.com

До критики, висловленої користувачами Twitter, долучилася нью-йоркська галерея Lehmann Maupin, яка тривалий час працює з мисткинею, заявивши, що фотографії, "правомірно були зіставлені" з роботами Томас.


"Плідна праця Мікален Томас зіграла важливу роль у вирішенні проблеми нерівності в історії мистецтва і мистецьких інституціях завдяки її репрезентації і дослідженню традиційних художніх жанрів і зображень краси і бажання в контексті жіночого тіла, особливо темношкірих жінок, які занадто довго були маргіналізованими в нашій культурі", — йдеться в заяві.

 

Робота Юргена Теллера

 

Автори заяви додають: "Впродовж усієї своєї кар'єри Мікален працює над повсюдно впізнаваною візуальною мовою, що є глибоко вкоріненою в галузі фотографії, але також охоплює колаж, живопис, відео та імерсивні інсталяції. Мікален заслужила право на визнання і належну оцінку за її новаторський внесок в сучасне мистецтво і візуальну культуру, а також за впізнавану естетику, яку вона культивувала протягом десятиліть. Як давня галерея Мікален і її адвокат, ми підтримуємо її в захисті оригінальності її робіт".

 

Робота Мікален Томас

 

За випадковим збігом, галерея Lehmann Maupin також є однією з декількох галерей, які представляють творчість Теллера, але, як уточнюють в інституції, лише художній доробок фотографа, що відрізняється від його комерційної діяльності. "Таким чином, ми не були його порадниками або співучасниками в роботі для Vogue Paris. Ми будемо і надалі представляти Юргена в цій ролі і сподіваємося, що два художники зможуть порозумітися".


Мікален Томас, Vogue Paris і британський представник Теллера ще не надали свій коментар. 

 

Джерело: The Art Newspaper

 

Робота Юргена Теллера

Робота Мікален Томас

Робота Юргена Теллера