Фотовиставку про Революцію Гідності покажуть в Норвегії

В рамках літературного фестивалю Kapittel норвезька галерея Sølvberget у вересні і жовтні покаже виставку про Революцію гідності. Експозиція присвячена звичайним учасникам Майдану, а також їхнім спогадам про ключові події та їхні наслідки. Куратором виставки стала арт-менеджер Катерина Тейлор, автором і редактором текстів — Гліб Гусєв, головний редактор книги Euromaidan: History in the Making.

 

Джефф Мітчелл

 

Kapittel — це некомерційний літературний фестиваль, який проводять з 1995 року в місті Ставангер, «нафтовій столиці» Норвегії. На фестиваль приїдуть письменники, режисери, художники і громадські діячі, серед яких, наприклад, імениті Арундаті Рой та Володимир Сорокін. У програмі фестивалю — літературні семінари, виставки, покази документальних фільмів, арт-перформанси. Цього року форум фокусується на революціях: від європейської Реформації і революції 1917 року до Арабської весни і Революції гідності.

 

«Ми спробували розповісти про зиму 2013-2014 років, про причини революції та її наслідки через її безпосередніх учасників, — пояснює кураторка виставки Катерина Тейлор. — Для експозиції ми відібрали 54 знімки, які показують, як з'явився і трансформувався Майдан — з вуличного мітингу в укріплений табір — і хто його населяв. При цьому ми навмисно не брали знімки політиків. Нас цікавили ті, хто зробив революцію "знизу"». 

 

Костянтин Чернічкин

 

До експозиції виставки увійшли знімки українських і європейських фотографів. Серед них: Олександр Клименко, Максим Дондюк, Джефф Мітчелл, Дмитро Ларін, Сергій Лойко, Костянтин Чернічкин та інші. Також спеціально до виставки учасники революційних подій записали на відео свої спогади і думки про ті дні.


За словами редактора виставки Гліба Гусєва, українська революція особливо цікава з погляду соціології: «На щастя, на Майдані працювали соціологи і у нас достатньо даних про те, хто виходив на вулиці, — розповідає він. — Спеціалісти виділяють у протесті три фази: "Мітинг", "Табір" і "Січ". На такі три блоки ми і розділили експозицію. Ми відібрали характерні знімки і розповіли, хто робив революцію, як вони її робили і чому перемогли».

 

Проект організований агенцією з управління культурними проектами Art Management і пройде в муніципальній галереї Ставангера Sølvberget c 16 вересня по 29 жовтня.