Фотозвіт: Виставка мистецтва української революції у віденському KÜNSTLERHAUS

10 квітня 2014 року у віденському Künstlerhaus відкрилась виставка мистецтва української революції «Я КРАПЛЯ В ОКЕАНІ», яку присвячено художнім та візуальним аспектам протестного руху, що відбувався в Україні з листопада 2013 року. «Я КРАПЛЯ В ОКЕАНІ» — спільний проект Мистецького Арсеналу та віденського KÜNSTLERHAUS.

 

Протести, що розпочалися внаслідок непідписання угоди з ЄС, згодом обернувся проти корупції та державної влади. Із самого початку художники були в центрі цих подій. Вони розробляли протестні плакати, організовували перформанси, створювали і демонстрували свої мистецькі роботи безпосередньо на Майдані та за його межами.

 

Будь-який художній прояв міг стати обличчям революції. Мабуть, за останній час не знайти схожої події, під час якої митці отримали б змогу відігравати аналогічну роль у суспільному житті.

 

Виставка Я КРАПЛЯ В ОКЕАНІ продемонструє ориґінальні твори мистецтва, фото- і відеоматеріали, а також об'єкти, якими користувалися для свого захисту протестувальники на Майдані.

 

 

Куратори:

Костянтин Акінша – історик мистецтв, куратор та арт-журналіст, редактор журналу ARTnews magazine (Нью-Йорк).

Аліса Ложкіна – головний редактор журналу Art Ukraine, заступник директора Мистецького Арсеналу (Київ).

 

 

Учасники проекту:

Андрій Єрмоленко, Андрій Сидоренко, Борис Кашапов, Борис Михайлов, Василь Цаголов, Віктор Сидоренко, Вінні Реунов, Влада Ралко, Владислав Краснощок, Громадський сектор Майдану, Іван Семесюк, Ігор Гусєв, Ілля Ісупов, Кирил Головченко, Ксенія Гнилицька, Максим Білоусов, Марія Драгіна, Марія Павленко, Маркіян Мацех, Микита Шаленний, Микола Рідний, Мирослав Вайда, Олег Мацех, Олег Тістол, Олекса Манн, Олександр Ройтбурд, Олександр Чекменев, Олексій Радинський, Олексій Сай, Павло Керестей, Psyfox, Роман Михайлов, Роман Мінін, Саша Курмаз, Сергій Лебединський, Страйкплакат.

 

 

Аутентичні артефакти з Майдану:

«Музей Майдану», колекція Музею Івана Гончара (Київ), галерея “Бактерія” (Київ)