Франківська виставка поєднає лірику та іронію

«Лірика» – виставка живопису Володимира Єршихіна, що триває в Центрі сучасного мистецтва Івано-Франківська в рамках фестивалю PortoFranko GogolFest. Київський художник демонструє контекстуальні межі сучасного мистецтва між ліричним та іронічним.

 

 

Володимир Єршихін – про проект:

 

«"Осмислювати сутність людського буття" – одне з найголовніших призначень мистецтва, та в цьому відношенні все мистецтво є певною мірою лірикою. Але картини цієї серії до осмислення "сутності буття" мають дуже віддалений стосунок, а сама назва серії, безумовно, має іронічний підтекст. Серія не обмежена певною тематикою чи кількістю картин. Я давно почав працювати над нею та продовжую роботу і сьогодні. Мене цікавлять у цій серії ті межі картини, які утворюються при зіткненні різних смислових, часових та стилістичних контекстів. Взагалі я вважаю, що все сучасне мистецтво – це, в першу чергу, мистецтво роботи із контекстом. У цій серії традиційні назви картин у поєднанні з іронічними сюжетами та експресіоністичною манерою виконання дають можливість по-новому подивитися на картину, яка, на відміну від живопису, швидше жива, ніж мертва».

 

Володимир Єршихін народився 1965 року. У 1993-му закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Виставлявся у Києві, Одесі, Івано-Франківську, Гілфорді (Великобританія). Живе та працює в столиці.