Галерея «Цех» представила металеві символи

У галереї «Цех» (м. Київ; вул. Фрунзе, 69) розпочалася виставка «Символи». За допомогою скульптур-символів художник Ярослав Деркач виражає «потужні смисли цього світу».

 

Тут і далі – роботи Ярослава Деркача з проекту

 

Проект «Символи» складається із десяти металевих скульптур у формі трикутників та квадратів, у які вписані предмети реального світу. Форми об’єктів символізують стабільність і потяг догори. «Символи ж бо найглибше маркують реальнicть, на вiдмiну вiд суто прагматичного знаку, який  є простим вказiвником на об'єкт. Cимвол має власний змiст, водночас репрезентуючи змiст інакший. Символ нескiнченно розгортається в просторi, надаючи можливiсть предмету вести вiльну  оповідь про себе […] Завдяки своїй зрозумiлостi цi  конструкції не вимагають складного декодування. Водночас, ширшає горизонт їхнiх значень. Розумiння виникає внаслiдок асоцiативного мислення, трактування не є сталими [...] В реалiзмi знак означає рiч (реальнiсть), у постмодернiзмi знак означає знак. Символ об'єднує реалiзм із постмодернiзмом», – розповідає про виставку сам автор.

 

 

 

 

Ярослав Деркач народився у 1977 році в Луганську, нині живе і працює в Києві. Митець брав участь у арт-ярмарках Вільнюса та Будапешта. У 2014 році в галереї «Цех» Деркач презентував свій попередній проект «Догма» – концептуальні об’єкти із чорного металу.

 

Виставка «Символи» триватиме до 21 квітня.