Галерея «Дукат» виставкою вшанує 75-у річницю Федора Тетянича (Фрипульї)

 «І ніякий я не Федір, і ніякий я не Тетянич…»


… Я — нескінченність! — так відповідав митець, коли друзі вітались з ним на ім’я та прізвище.

 — Фрипулья! виголошував він при знайомстві, вражаючи своїм ексцентризмом непідготовлену публіку.


Усією своєю художньою практикою Фрипулья маніфестував емансипацію мистецтва, позбавлення художнього акту будь-яких обмежень і формальностей. Перформанси художника були вкрай живописними (за рахунок яскравих костюмів та великої кількості атрибутів), а живописні роботи — перформативними. Варто лише згадати композицію «Три козаки» із зображенням двох воїнів, яку Тетянич експонував, лягаючи долу з сокирою, і, таким чином,  ставав «третім козаком».

 

Фрипулья. "Три козаки"

 

Митець розробив концепцію житла майбутнього — біотехносфери, макети та повнорозмірні моделі яких він робив з вторинної сировини, пересувався містом у химерних, власноруч створених костюмах зі сміття: дерев’яних уламків, пластику, ганчірок із плямами фарби, фольги та бляшанок,  творив чудернацькі інсталяції та влаштовував видовищні хепенінги. У своїх живописних творах, а також у маніфестах і перформансах, Фрипулья часто звертався до архетипів української культури, вплітаючи їх у концепцію всеосяжної нескінченності. 

 

Ф. Тетянич. Перформанс на Андріївському узвозі. 2000-і рр.


Федір Тетянич суттєво випередив свій час — сучасники не сприймали його серйозно, вважали диваком. Насправді ж він виробив не тільки власну філософську концепцію, але й трансформував усе своє життя у тотальний художній акт. Витворивши свій самобутній світ — світ Фрипульї, він став втіленням справжньої свободи та сформував образ нового художника — мислителя, генератора ідей, універсальної людини, позбавленої обмежень. 

 

Фрипулья. "Дельтапланерист ветеран"


17 лютого о 19:00 галерея «Дукат» відкриє виставку, присвячену 75-й річниці Федора Тетянича (Фрипульї), легенди українського альтернативного мистецтва. Окрім живописних творів в експозиції буде представлено арт-об’єкти, а також архівні фото- та відеоматеріали митця, деякі з них будуть презентовані вперше.  


Галерея «Дукат» вдячна родині художника за сприяння в проведенні виставки. 


Виставка триватиме з 18 лютого до 12 березня 2017 року. Відкриття — 17 лютого о 19:00.