Галерею Часу в Івано-Франківську відкриє «Арт-намет»

29 квітня в Івано-Франківську з’явиться Галерея Часу – динамічний експозиційний центр, де виставлятиметься творчість як молодих, так і вже відомих митців. Головним об'єктом  першої експозиції галереї стане «Арт-намет» – проект Алевтини Кахідзе та Тетяни Войтович.

 

Проект «Арт-намет»

 

За задумом проекту Кахідзе та Войтович представники всіх областей України повинні були намалювати власну мрію на наметах із Майдану та Антимайдану. Об’єкт мав 24 метри у висоту і близько двохсот квадратів загальної площі.

 

«Охочих було значно більше, ніж виділених нам шматочків наметів. Думаю, що все це дуже символічно – на шматочку намету, скропленого кров’ю, потом і слізьми, написати послання або гасло про свої мрії  і сподівання, висловити свою любов до України», – розповідає Тетяна Терсенова-Заводська, куратор проекту від Івано-Франківська.

 

«Арт-намет» у процесі створення

 

Вперше фрагменти проекту, що об'єднав всю Україну, були показані на ІХ форумі Art-Kyiv Contemporary, що відбувся у Мистецькому Арсеналі восени 2014 року. Свою високу оцінку проекту тоді дав відомий арт-критик, куратор Мистецького Арсеналу, мистецтвознавець Олександр Соловйов: «Цінність проекту полягає в тому, що він прийшов з реального життя. Арт-намет − це колективне висловлювання, робота з автентичним матеріалом. Це своєрідний пазл, який складається з інформації, адже його основа − текст, мистецтво слова, а також чисто графічні елементи. З точки зору колективного створення арт-об’єкта, інсталяція вийшла варіативною. Арт-намет − проект процесуальний, який може постійно розвиватися. У цьому теж його характерна особливість і привабливість».

 

Частина «Арт-намету»

 

Галерея Часу – частина задуму зі створення Музею Небесної Сотні в Івано-Франківську. Ідея належить митцю Роману Бончуку.