«Ґедройць та його спадщина» у Київському національному університеті

Польський інститут у Києві та Київський національний університет імені Тараса Шевченка запрошують відвідати виставку «Ґєдройць і його спадщина. Досягнення бібліотеки “Культура”». Проект присвячено польському публіцисту та громадському діячеві Єжи Ґєдройцю та його діяльності як редактора часопису Kultura.

 

Єжи Ґєдройць

 

Виставка складається з 26 стендів, на яких розміщено матеріал за тематично-хронологічним порядком. Назви окремих стендів перегукуються із заголовками книжок, виданих у рамках серії Бібліотека «Культури», які символізують головні періоди видавничої діяльності Єжи Ґєдройця та Інституту Літератури. На планшетах розміщено найважливіші цитати легендарного редактора, завдяки чому він неначе сам розповідає нам про свою діяльність, свої політичні міркування та видані Інститутом Літератури книги у період 1946-2000 рр.

 

Метою виставки є популяризація постаті Єжи Ґєдройця та бібліотеки «Культури», яка видавала твори письменників з-поза «залізної завіси», себто: польських, російських, югославських, українських, а також західних. Серія мала широкий тематичний спектр і складалась з історичних, соціологічних, політологічних і художніх творів, які фактично і надали їй високого престижу. 

 

Виставку створено на замовлення Фонду Паризької Культури у Варшаві завдяки фінансовій підтримці Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща. Автором та куратором проекту «Ґедройць та його спадщина…» є доктор Малґожата Птасінська, яка візьме участь у його відкритті. Також вона презентує портал www.kulturaparyska.com.

 

Після відкриття виставки відбудеться презентація фільмів «Дім КУЛЬТУРИ» (©2013-14) та «Оповідач» режисера Томаша Лабендзя, присвячених Єжи Ґєдройцю та Інституту Літератури.

 

 

Виставка «Ґєдройць і його спадщина. Досягнення бібліотеки “Культура”» розпочне роботу 18 травня о 14:00 в Актовому залі КНУ ім. Т. Шевченка (м. Київ; вул. Володимирська, 60). Вхід – вільний.

 

Фото: 24tv.ua