Голлівудський актор захопився перформансами

Американський кіноактор Шая Ла Баф (Shia LaBeouf) відтепер проявляє себе ще й як перформанс-художник. Нині він виступає в США разом із перформансистами Люком Тернером (Luke Turner, Лондон) і Настею Сьоде Рьонкьо (Nastja Säde Rönkkö, Гельсінкі).

 

Арт-тріо гастролює містами Америки, в кожному з яких показує новий «вірусний» перформанс на довільні теми. Наприклад, у Нью-Йорку митці переписувалися один із одним СМС, доносячи ідею важливості очікування повідомлення. Під час #ALLMYMOVIES вони взяли участь у 60-годинному марафоні з перегляду стрічок, у яких знявся Ла Баф. А в процесі #TOUCHMYSOUL у Ліверпулі прийматимуть телефонні дзвінки від глядачів.

 

Ла Баф, Рьонкьо та Тернер

 

Арт-критики вже встигли відзначити творчість Ла Бафа, Тернера та Рьонкьо негативними відгуками, звинувачуючи їх в плагіаті. Однак учасники творчого союзу стверджують, що свідомо йдуть на творчі запозичення в рамках так званого «метамодернізму», коли глядач має змогу повторно пережити емоції від того чи того твору мистецтва. «Якщо твір виходить добрим, всі говорять про колектив. Якщо поганим, то звинувачують в усьому “актора Ла Бафа” […] Навряд добрим можна назвати те мистецтво, для розуміння якого потрібна спеціальна освіта. Як тільки ви говорите, що мистецтво не є мистецтвом, то одразу робите із себе еліту. Наші роботи не такі. Це те, що є», – розповідають художники.

 

Ла Баф під час марафону #ALLMYMOVIES

 

Нагадаємо, навесні Шая Ла Баф знявся у відео студентів арт-коледжу.

 

Джерело: theguardian.com