Google запустив онлайн-платформу про культурну спадщину Іраку

Всесвітній фонд пам'яток (World Monuments Fund) та Google Arts & Culture оголосили про запуск онлайн-платформи в Google Arts & Culture, яка розповідатиме історії об'єктів культурної спадщини Іраку, які опинилися під загрозою зникнення, та надзвичайних зусиль з їх збереження. Платформа дозволяє будь-кому і де завгодно познайомитись із різноманітними об'єктами, починаючи з найдавніших поселень древньої Месопоматії, до великих торгових міст 18 і 19 століття.

 

Фото: artdaily.com


В останні роки культурна спадщина Іраку особливо постраждала від воєнних дій, від вторгнення США в 2003 році до підриву бойовиками ІДІЛ мечеті ан-Нурі в Мосулі у 2017 році. Інші фактори, у тому числі зміна умов навколишнього середовища, нехтування та недостатність ресурсів вплинули на багато із знакових місць країни. Через довгу історію життя людей в Іраку його спадщина унікально відображає величезну кількість багатокультурних впливів - від ассирійців і вавилонян, до вірменів, євреїв, християн і мусульман, і це лише деякі з них.


Платформа запускається з вісьмома онлайн-виставками, які включають в себе відео дронів, нові 3D-моделі, зображення, архітектурні малюнки та експертні відео та аудіо інтерв'ю для вивчення найцінніших об'єктів країни та роботи Фонду всесвітніх пам'яток для їхнього збереження. 

 

Джерело: artdaily.com