Графічно-поетичне «Лайкхокку»

26 червня NT-Art Gallery (м. Одеса; Лідерсовський бульвар, 5; офіс №166) презентує поетичну збірку Ігоря Гусєва «Лайкхокку» з авторськими ілюстраціями, а також відкриє однойменну виставку, в якій будуть зібрані понад 20 графічних робіт і декілька інсталяцій.

 

Робота Ігоря Гусєва з проекту «Лайкхоку»

 

Протягом останніх двох років Ігор Гусєв, відомий в першу чергу як художник, практично щодня публікував на своїй сторінці в Facebook короткі вірші. Найчастіше ці вірші, яким сам Гусєв дав назву «лайкхокку», дуже точно і лаконічно підсумовували події, що розгортаються в Україні. У трьох-чотирьох рядках, немов у телеграмі, Гусєв повідомляв своїм читачам останні новини. Іноді за цими рядками відчувалася фірмова Гусевська іронія, іноді чітко відчувався біль і жах від лютневих подій на Майдані, Грушеського, в Криму. Лаконічність форми і глибина змісту Гусевських рядків дійсно забезпечили художнику безліч лайків і перепостів в соціальних мережах, де він продовжує їх публікувати, хоч і не так часто, як раніше. Однак, виступивши в якості поета, Гусєв не зміг повністю відмовитися від звичної для нього візуальної мови і створив кілька серій графічних робіт - «Соціопанк» і «Настінні острови», які в результаті доповнили лайкхокку. До нових серій додалися роботи з циклу «Загальночоловічина» (1998) і «12 хвилин уваги, вкрадених у людства» (2012). Так з'явилася поетична збірка «Лайкхокку» з авторськими ілюстраціями.

 

Робота Ігоря Гусєва з проекту «Лайкхоку»

 

Ігор Гусєв – український художник, поет, автор перформансів, фільмів, об'єктів та інсталяцій, учасник і організатор безлічі мистецьких акцій, лідер руху Арт-рейдерів, засновник андерграундної галереї «Норма». Народився в 1970 році в Одесі. Закінчив Одеське художнє училище ім. М. Грекова. Постійний учасник великих виставкових проектів – таких, як «Рестарт», «Космічна Одіссея», «Незалежні», «20 років присутності», спецпроекту Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 «Подвійна гра». Твори художника були представлені на аукціонах Sotheby's, Phillips De Pury та інших.

 

 

Відкриття виставки «Лайкхокку» – о 18:00. Вхід – вільний. Останній день виставки – 15 серпня.