Група дизайнерів переосмислила явище «анархітектури» в новому проекті

21 вересня Vozdvizhenka Arts House відкриє виставку «Об'єкти для сидіння» молодого творчого об’єднання «12345678910». Виставка триватиме до 8 жовтня і продемонструє глядачеві осмислений погляд на стихійно сформовані тактики анархітектури.

 

 

Автори проекту розповідають: «Робота присвячена дослідженню неусвідомленого, стихійного формоутворення і можливості взаємодії з ним усвідомленого проектування. Анархітектура є однією з найпоширеніших архітектурних практик в сучасній Україні, і особливо жива ніша вуличних меблів. Основою роботи є дослідження анархітектурних вуличних меблів в Дніпрі, проведене протягом 2015 року, 2016 і 2017 р. Незважаючи на свою стихійність, ці меблі мають набір повторюваних прийомів і характерних рис, які можна вписати в рамки якоїсь “школи”, сформованої контекстом.У рамках проекту ми створили серію предметів меблів, використовуючи тактики цієї “школи”. Робота над створенням меблів здійснювалася в Дніпрі, в тих же подвір’ях, у яких проводилася документація, використовувалися тільки знайдені матеріали, які диктували дизайн і подальшу обробку. Створені меблі не є анархітектурою (що неможливо при усвідомленому проектуванні), але багато в чому сформовані контекстом, випадковістю і народним досвідом».

 

* * *

12345678910 – студія, що працює в області критичного дизайну і мистецтва. В поле інтересів групи входять різні аматорські практики і стихійні утворення форм і змістів. «12345678910» означає рахунок від 1 до 10 – найпростіша навичка, доступна кожному. Важливою якістю назви є її невимовність, як умова для виникнення персональних, «неофіційних» версій вимови. Студія складається з трьох осіб: Євгенія Образцова (художник, архітектор), Анастасії Омелич (художниця) і Микити Момота (архітектор). Всі учасники народилися і виросли в Дніпрі. На даний момент частина групи проживає в Києві.