IDOLS: The Art of Heavy Metal

Посольство Норвегії в Києві та галерея Triptych: Global Arts Workshop запрошують вас на виставку «IDOLS: The Art of Heavy Metal», на якій уперше в Україні буде представлено фотографії відомої на весь світ музичної фотохудожниці Естер Сеґарри поряд з мистецтвом провідних сучасних українських художників Микити Цоя (живопис) та Ігоря Гречаника (скульптура).

 

Виставка досліджує візуальний вимір одного з найбільш таємничих і експресивних музичних жанрів в історії цивілізації: важкого металу. Народжений в лоні контркультурного вибуху 1960-х років, хеві-метал став саундтреком бунтарства на всіх п'яти континентах. Брутальність жанру визначається агресивними ритмами, швидкими рифами, гітарними соло, прямолінійною лірикою, неповторним візуальним образом своїх виконавців та шанувальників – шипи, шкіра і ланцюги, вогонь і дим, черепи і вівтарі...


Внесок Норвегії у світове мистецтво завжди відрізнялося певною похмурістю і драматичністю, нерозривним зв’язком з норвезькою міфологією, народними традиціями і красою скандинавського пейзажу з його фіордами, лісами, небом, освітленим північним сяйвом і білою ніччю. Серед найвідоміших представників Норвегії в літературі – Генрік Ібсен і Кнут Гамсун, у живописі – Едвард Мунк і Теодор Кіттельсен, у музиці – Едвард Гріг і норвезький блек-метал. Цей рух змінив історію важкої музики у світі, здійснивши ідеологічну, музичну і візуальну революцію в хеві-металі. У ньому глибоко вкорінений нордичний культурний код, відчувається дух попередників, і кожна композиція пронизана холодом півночі. В експозиції «IDOLS» представлені знакові норвезькі музиканти, такі як Mayhem, Burzum, Darkthrone, Abbath і Gaahl, які складають найбільшу національну групу серед культових виконавців екстремального металу.


IDOLS: The Art of Heavy Metal представляє провідних андеґраундних музикантів хеві-метала, знятих на плівку Естер Сеґаррою протягом останніх 15 років. Картини Микити Цоя досліджують сенсорний досвід шанувальників хеві-метала, «хедбенгерів» (headbangers). Скульптури Ігоря Гречаника розкривають міфологічні та окультні теми, якими надихаються виконавці та фани важкої музики. 

Естер Сеґарра – фотографія

Микита Цой  – живопис

Ігор Гречаник – скульптура

Зображення надане організаторами

Про художників


Естер Сеґарра – відомий музичний фотограф, яка вже більше 15 років є зіркою на світовому небосхилі важкої музики. Неповторний стиль всесвітньо визнаної художниці, яка народилася в Барселоні і живе між Лондоном та Стокгольмом, виходить за рамки музичної фотографії. Фотографії Сеґарри надруковано в кожному відомому журналі й інтернет-ресурсі про важку музику, вони прикрашають численні музичні альбоми. Деякі зображення стали наріжним каменем візуальної ідентичності таких груп, як Mayhem, Darkthrone, Watain, Abbath, Rotting Christ, Electric Wizard та ін. У липні 2018 року було видано антологію творчості мисткині «ARS UMBRA: мистецтво Естер Сеґарри» (Season of Mist). В експозиції «IDOLS» представлені деякі з цих робіт.
 
Микита Цой (1991 р.н.) – київський художник, чий живопис і діджитал-арт пройняті відчуттям керованого хаосу і занепокоєння. Його проекти розкривають такі теми, як тілесна деформація, сенсорна депривація і психічні захворювання, у них прослідковується самобутня символічна мова молодого митця. Цой виріс у художній сім'ї, часто виставляється разом зі своїм батьком Андрієм Цоєм. Закінчив Національну академію образотворчих мистецтв і архітектури (НАОМА), де вивчав монументальний живопис і храмову культуру під керівництвом проф. М.А. Стороженка; член Національної спілки художників України. Його серія «Headbangers» досліджує сенсорний досвід людського тіла і психіки під впливом хеві-метал музики.
 
Ігор Гречаник (1960 р.н.) – провідний український скульптор і автор «уявного реалізму» – художнього стилю, що має міцне академічне підґрунтя, але прагне до символічної репрезентації фантастичної реальності. Виховувався у сім'ї митців, закінчив відділ скульптури Державного художнього інституту в Києві у 1984 році. Його роботи відображають колективне несвідоме, черпаючи натхнення з езотеричних доктрин і давньої міфології. Гречаник є членом Національної спілки художників України, членом Товариства Мистецтва Уяви під почесним президентством проф. Ернста Фукса і лідером Творчого об'єднання «Золоті ворота», заснованого в 1997 році в Києві. Як культурний посол України у світі Ігор Гречаник є учасником багатьох міжнародних виставок і автором монументів видатним українським діячам у багатьох країнах світу. Митець живе і працює в Києві.

 

 

Triptych: Global Arts Workshop (Галерея «Триптих»)
Андріївський узвіз, 34, Київ, Україна 04070
+38 044 279 0759
www.t-gaw.com
www.fb.com/trip34tych

30.10 - 14.11.2018

Щодня, 11.00 -19.00
Вільний вхід