Ігор Янович представить художню «Траєкторію»

19 квітня Ігор Янович презентує нову серію «Траєкторія» в Я Галерея у Дніпропетровську (вул. Гусенка, 17). Художник продовжує працювати з темами часу і простору та взаємодії між ними.

 

Тут і далі – роботи художника із серії «Траєкторія» (2015-2016, полотно, мішана техніка)

 

Арт-критик Борис Філоненко – про виставку:

 

«Ігор Янович належить до тих художників, які працюють серіями, самодостатніми, виваженими у своїй цілісності проектами, і разом з тим – продовжують роздуми серій попередніх. Тому і “Траєкторія” може бути розглянута поруч з останньою – “Течією” (арт-центр Я Галерея, Київ, 2014). Тоді Янович мінімізував власну творчу активність, акцентуючи увагу на художньому невтручанні в матеріал, давав свободу фарбам-речовинам, надаючи “течії” її метафізичного значення – плину речей. Навпаки, “Траєкторія” є серією, яка зосереджена на роботі з формою, а тому у своєму корені є антропологічною практикою. Однією з робочих назв цієї виставки була “Рефлексії” – слово, що виразно підкреслювало цей людський складник. Та остаточна назва тонша: “Траєкторія”, як і “Течія”, – теж про рух, проте схоплений в зовсім іншому образі. Й одночасно – це той самий рух».

 

Ігор Янович народився у 1944 році в Києві. Здобув освіту художнього кераміста у Львові. Із 1986 р. – член Спілки художників СРСР (нині – України). У квітні минулого року Яновича нагородили премією трієнале живопису «Срібний квадрат».

 

Читайте також на ART UKRAINE: Игорь Янович: «При всех изменениях в жизни человек остался прежним»

 

Джерело: yagallery.com