Ілюстраторів з України та Франції покажуть на Книжковому Арсеналі

Втретє на Книжковому Арсеналі клуб ілюстраторів Pictoric відкриває масштабну міжнародну виставку ілюстрації, показує українську сучасну ілюстрацію в контексті європейської та готує каталог виставки. Цього року українські ілюстратори презентують свіжі твори поруч із французькими колегами та створять потужний зріз актуальної книжкової та журнальної ілюстрації.

 

Маріон Арбона. Тут і далі – ілюстрації учасників програми

 

20 квітня, 18:00Вернісаж виставки за участі виконавчого директора Французького Інституту в Україні Матьє Ардена. Презентація каталогу виставки.

 

21 квітня, 18:00–19:45 – Творча зустріч з французьким ілюстратором Юбером Пуаро. Презентація книги «Троянда і резеда».

 

В книзі, яка присвячена подіям в Україні, поєднані тексти-переживання іноземця з візуальними образами майстерного художника. За основу книжки Юбер взяв поезію Луї Арагона «Троянда і резеда», а роботу над нею почав минулого літа під час перебування у Києві. З часом проект вийшов за рамки видання і перетворився в емоційний простір з монументальними малюнками та ілюстративними постерами. Юбер проведе творчу зустріч та воркшоп. Проект здійснюється за підтримки Французького інституту в Україні.

 

Юбер Пуаро-Бурден закінчив Вищу школу декоративно-прикладного мистецтва у Парижі, навчався в школі дизайну Парсонс у Нью-Йорку. Живе і працює в Парижі. Любить подорожувати, особливо – морем. Плавав на фрегаті ВМС Франції по Арктиці. Юбер займається ілюстрацією, дизайном, автор художніх настінних розписів у культурних інституціях Парижа, брав у часть у проекті «The Parisianer. Обкладинки уявного часопису». Співпрацює з провідними французькими періодичними виданнями.

 

З книжки Юбера Пуаро-Бурдена

 

22 квітня, 17:30 – Презентація проекту «Shakespeare. Shake the Spirit» за участі представників Британської Ради.

 

До 400-річчя з дня смерті Шекспіра Pictoric презентує виставку з альтернативними проектами обкладинок до п'єс драматурга у форматі плаката. Цим проектом ілюстратори Pictoric долучаються до глобального відзначення річниці з дня смерті найвідомішого драматурга у світі.

 

Проект здійснюється за підтримки Британської Ради в Україні у рамках програми Creative Enterprise: Ukraine.


Pictoric підтримує студентські проекти. Цього року серед таких – книга художника «Семенко 100». Це проект, що складається зі 100 книг, де кожна присвячена одному віршу. Другий проект – ілюстрований словник українських слів, що вийшли із вжитку. Роботи презентують студенти київської художньої академії.

 

Окрім насиченої візуальної частини, Pictoric готує велику освітню програму:

 

«Жива бібліотека»


Замість звичайної лекції Pictoric пропонує поспілкуватися на професійні теми у форматі «Жива бібліотека». Нашими гостями будуть професіонали, робота яких пов’язана з видавничою справою: автори, редактори, дизайнери, ілюстратори, літературознавці та журналісти. Кожен зареєстрований учасник матиме 10 хвилин на особисте спілкування з гостем.

 

Лектори: Юбер Пуаро, Мар’яна Савка, Павло Гудімов, Микола Климчук, Юлія Козловець, Юлія Стахівська, Костянтин Кожемяка, Ксенія Харченко, Ярина Цимбал, Валентина Клименко, Анна Сарвіра, Вікторія Степаненко.

 

Юлія Тверітіна. «Макбет»

 

«Короткі історії від ілюстраторів»


Подія у форматі швидких доповідей від молодих ілюстраторів, які хочуть показати власні проекти та розказати про свою творчість широкому загалу.  Півтори години презентацій, різноманіття технік, графічних стилів, тематик, образів та метафор не залишать байдужими художників, професіоналів та видавців.

 

Повна програма подій – за посиланням.  

 

Клуб ілюстраторів Pictoric – це спільнота молодих ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників. Вона створює спільні проекти та залучає до них талановитих художників з різних країн для того, щоб популяризувати якісну сучасну ілюстрацію в Україні та за кордоном.