“In Progress”: скульптор Юрій Мусатов покаже, як глина стає твором мистецтва

У липні 2018 в Щербенко Арт Центрі відбудеться незвичайний проект: український скульптор Юрій Мусатов запропонує до уваги глядачів не нову серію власних робіт, а інтерактивний перформанс.

 

Протягом тижня, із 2 до 7 липня, по три години на добу (16:00 ‒ 19:00) скульптор працюватиме над створенням двох нових об’єктів “Кокони” і запрошує відвідувачів доєднатися до цього процесу не тільки через споглядання, але у живій комунікації з митцем.

 

Зображення надані галереєю

 

Ідея проекту ‒ перетворити галерейний простір на час роботи виставки в студію, де я створюватиму об'єкти з глини. В даному проекті найважливішою для мене є взаємодія з відвідувачами та створення скульптури, як процес”, ‒ зазначає Юрій Мусатов.

 

Ми звикли бачити готову скульптуру і не думати про те, який тривалий, складний і багатошаровий процес передує кінцевому результату. Натомість, у проекті “In Progress” глядачам буде запропоновано безпосередньо дізнатись, як глина в руках скульптора перетворюється на скульптуру, наче гусінь, що перероджується у метелика під дбайливим наглядом природи.

 

На цьому акцентує увагу в проекті Юрій Мусатов: “Зазвичай, коли відвідувачі бачать тільки кінцевий результат, їм набагато складніше зрозуміти і відчути цілісність задуму, специфіку роботи художника. Я хочу зробити наголос на самому процесі ліплення, адже тактильність та взаємодія з матеріалом має для мене велике значення”.

 

 

Проект “IN PROGRESS“ передбачатиме такі етапи:

2‒7.07 / 16:00 ‒ 19:00. Інтерактивний перформанс / процес створення скульптором об’єктів в Щербенко Арт Центрі. Під час проекту відбуватиметься відео- та фотодокументація. Запрошуємо глядачів долучитися!

9‒15.07. Процес сушки та випалювання об’єктів (ЩАЦ закрито). В межах проекту “In Progress” відбудуться освітні заходи:

10.07 Лекція про роль скульптури в міському просторі

13.07 Artist-talk із скульптором Юрієм Мусатовим

18.07 / 19:00 Вечірка-презентація готових скульптур та документального фільму про проект “In Progress”

 

 

Про художника:

 

Юрій Мусатов народився в 1981 році в Конотопі Сумської області. У 2008 закінчив Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва, відділ художньої кераміки. Із 2017 року - член НХСУ та Міжнародної Академії Кераміки в Женеві (IAC). Презентував свої роботи в персональних та групових проектах у Щербенко Арт Центрі, Арт Просторі Sky Art Foundation, Мистецькому Арсеналі, галереї Лавра, ІПСМ у Києві; а також в мистецьких проектах, симпозіумах та резиденціях в Іспанії, Італії, Китаї, Латвії, Молдові, Південній Кореї, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, США, Тайланді, Туреччини, Угорщини, Швейцарії. Живе та працює в Києві.