Ініціатива Projector розробила новий дизайн обкладинок шкільних підручників

Учні курсу «Айдентика» у школі дизайну Projector, на чолі з викладачем курсу та директором школи Олександром Трегубом, розробили сучасне оформлення обкладинок для шкільних підручників з програми 10-го класу. 

 

Проблема застарілого дизайну підручників вперше постала перед Олександром коли його донька пішла до школи. Зіткнувшись з книгами, за якими сьогодні вчаться діти в українських школах, дизайнер помітив, що вони відстали від сучасності на декілька десятиріч: за змістом, за контентом, за дизайном.

 

Наталія Возна

Ірина Левицька

 

«Вони побудовані на сільській культурі, на прикметах та зборах врожаїв, на хатніх справах та польових роботах, — розповідає автор ініціативи. — Там немає ні слова про сучасний світ, у якому слово інтернет вже не пишеться в лапках, відкриваються фабрики роботів, створюється  віртуальна реальність, розвивається 3D-друк та повним ходом іде підготовка до колонізації Марсу... Цей контент гармонійно підтримує провінційний дизайн, який досі живе в естетиці євроремонту».

 

Катя Кузьменко

 

На поточному курсі школа дала студентам учбове некомерційне завдання — запропонувати нове бачення обкладинок підручників для 10-го класу. Студенти підійшли до задачі серйозно — провели дослідження, зробили аналіз, нагенерували масу ідей, зробили мудборди, ескізи, та врешті створили та презентували 13 різних проектів. 

 

«Для нас — це нормальний дизайн-процес, загальноприйнятий на комерційному ринку. Але виявилося, що підхід до дизайну більшості видавців сильно з ним контрастує», — зауважують ініціатори проекту. 

 

Віталій Паладійчук

 

Творча команда презентувала проект в Міністерстві освіти та була запрошена представити свої напрацювання особисто перед міністром освіти Лілією Гриневич. За підсумками презентації міністр подякувала школі Projector за увагу до освітніх питань та запевнила, що Міністерство шукатиме шляхи вдосконалення оформлення шкілних підручників. 

 

Яна Новоселова

Єгор Рижков

 

«Ми будемо працювати над тим, щоб сформулювати критерії до оформлення підручників, щоб вони стали джерелом виховання візуальної культури, — зазначила держслужбовець в дописі у Фесбук. — Звісно, зміст підручника найважливіший, але роль дизайну та оформлення не можна недооцінювати: від нього серйозно залежить бажання дітей вчитися і сприймати інформацію».

 

Лілія Мойсеєва

Олена Кузьміна

 

Докорінно змінити підручники — це гігантська задача, яка не вирішується лише дизайном, визнає команда Projector. Втім, ініціатива школи доводить, що дизайнери можуть зробити свій внесок у розвиток системи освіти в Україні. Так, проект вже приніс певні результати, адже, за словами Олександра, питання дизайну (а ширше — якості) українських шкільних підручників нарешті піднято та набуває розголосу в медіа, а освітяни та особисто міністр задумалися про створення нових правил, у яких вимоги до контенту та дизайну підручників стануть конкретнішими та сучаснішими.

 

Павло Бєстужев

 

Дизайнери та автори концептів: Лілія Мойсеєва, Альона Дідик, Катя Кузьменко, Олексій Федоров, Олена Кузьміна, Даша Сухова, Єгор Рижков, Яна Новоселова, Ірина Левицька, Наталія Возна, Павло Бєстужев, Даша Сорока, Віталій Паладійчук


Куратори проекту: Олександр Трегуб, Дмитро Буланов

 

Даша Сорока

Альона Дідик

Даша Сухова

Олексій Федоров