«Інсценізація українського авангарду» від видавництва «Родовід»

Видавництво «Родовід» та Український Музей (Нью-Йорк) презентують видання «Інсценізація українського авангарду 1910-1920 років». Це двомовний каталог (англійською та українською) до однойменної виставки, що проходить з лютого по вересень 2015 року в Українському музеї у Нью-ЙоркуВсі твори надані Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України.

 

Фотографії сцен з авангардних вистав від фотолабораторії театру «Березіль» (розворот «Інсценізації…»)

 

«Інсценізація українського авангарду 1910-1920 років» – перша публікація, присвячена темі виходу авангарду за рамки живопису, появі авангардних візій на театральній сцені та кіноекранах. Видання складається з семи статей семи провідних дослідників авангарду світового рівня (Мирослава Мудрак, Тетяна Руденко, Ніколетта Міслер, Джон Е. Боулт, Валентина Чечик, Ганна Веселовська, Мейгіл Фаулер), які досліджують відображення європейських модерних тенденцій символізму, кубізму і футуризму ХХ століття в українському театрі. У книгу також увійшли 142 роботи (125 ескізів, 3 театральні афіші й 14 фотографій) таких митців, як О. Екстер, О. Хвостенко-Хвостов, Б. Косарев, В. Меллер,  А. Петрицький. Вони доповнені супровідними есе та непересічними фактами з історії українського мистецтва.

 

Перша сценографія авангардної постановки (розворот «Інсценізації…») 

 

«Період великої творчості – 1910-ті й 20-ті роки, – відзначається симбіозом жанрів. Романісти писали для сцени, художники створювали концепції хореографічних постановок, режисери освоювали нову манеру створення стрічок – стиралися умовні кордони в сміливому поєднанні старого і сучасного, світового мистецтва та українських контекстів. Особливе місце займають постановки театру “Березіль” на чолі з неповторним Лесем Курбасом, які є переосмисленням українського театру як такого», – повідомляють видавці «Інсценізації…».

 

Костюми з постановок Л. Курбаса, В. Василько та інших (розворот «Інсценізації…»)

 

Ескізи гриму (розворот «Інсценізації…»)

 

Афіші та креслення до театральних вистав МО «Березіль»  (розворот «Інсценізації…»)

 

Афіші та креслення до театральних вистав МО «Березіль»  (розворот «Інсценізації…»)

 

Презентація книги відбудеться в рамках V-го «Книжкового Арсеналу» 22 квітня о 18:00 (зал Хоку) за участю кураторів Мирослави Мудрак (скайпом) та Тетяни Руденко, а також авторів каталогу – Валентини Чечик та Ганни Веселовської. Модератор: Дмитро Горбачов.