Іран стане арт-меккою Азії?

Авторитетна американська ділова газета «The Wall Street Journal» присвятила статтю ситуації в арт-сфері Ірану, де прогнозує перетворення країни на епіцентр мистецтва в Азії.

 

За інформацією видання, нині спостерігається ріст зацікавлення до іранського мистецтва з боку найбільших колекціонерів з усього світу, особливо – американських. Після революції в Ірані у 1979 році для в’їзду до країни громадянам Сполучених Штатів потрібен спеціальний дозвіл, тому вони шукають «обхідні шляхи» для ознайомлення з місцевим артом та його купівлі. Наприклад, дістають твори на арт-ярмарках у Дубаї чи Азербайджані, або ж скуповують мистецтво в іранських емігрантів, яких найбільше у Парижі та Лос-Анджелесі. У зв’язку з цим відбувається і зріст цін на роботи художників з Ірану.

 

Без назви (1980) – картина іранського художника Моніра Шахроуді

 

Мистецтво Ірану активно пополяризують впливові арт-меценати з Європи та Америки. Серед них, зокрема, галерист Чарльз Саатчі та філантроп із Лондона Нассер Халілі.

 

Чарльз Саатчі

 

Особливу увагу до іранської арт-індустрії проявляють і найкращі музеї світу. Нині поїздки колекціонерів до Ірану організовують County Museum of Art (Лос-Анджелес) і Музей Метрополітен у Нью-Йорку.

 

Тим часом відомий іранський арт-дилер Назіла Ноебашарі планує відкрити в Тегерані нову філію масштабної галереї «Aaran». За словами Ноебашарі, нова галерея поєднає мистецтво Ірану «з усім світом».

 

Зала галереї «Aaran»

 

Джерело: wsj.com

 

Ілюстрації: wsj.com, theguardian.com, 360cities.net