Ісландський художник хоче станцювати з мертвими

Художник із Ісландії Сноррі Асмундссон готує новий відео-перформанс, в якому використає мертве тіло. Оголошення про пошук трупа він опублікував на своїй сторінці в Facebook.

 

Сноррі Асмундссон

 

Пост Асмундссон зробив у доволі іронічній формі. «Розшукую мертві тіла в ім’я мистецтва», – написав він. – «Якщо ви вмираєте, я хотів би запозичити ваше тіло після смерті. Після перформансу одразу ж поверну його до трунаря. З повагою, Сноррі Асмундссон».

 

За задумом перформансу протягом години ісландець танцюватиме з тілом людини одразу ж після її смерті для того, аби підняти «ряд питань». Ідея проекту з’явилася в художника в 2008 р. Тоді він хотів втілити «мертві танці» на льоду, але не зробив цього за браком коштів.

 

Попри шквал критики на адресу Асмундссон на його оголошення відгукнулося чимало добровольців. Більшість із них змогли пообіцяти художникові лише окремі частини своїх тіл. Взяти участь в проекті погодився чоловік із імунною хворобою, але після його раптового видужання угоду довелося скасувати.

 

«Багато людей не розуміють мене і думають, що я збираюся зробити щось огидне. Я сподіваюся, що колись знайду потрібного кандидата, і ми зробимо все незабутнім чином», – впевнений митець.

 

Джерело: hyperallergic.com