Іуду раннього Рембрандта показали в бібліотеці

У нью-йоркській бібліотеці Моргана розпочалася виставка «Перший шедевр Рембрандта». У ній можна подивитися на картину, що розповідає про покаяння християнського апостола Іуди.

 

 

Рембрандт написав твір «Іуда повертає тридцять срібляників» у віці всього 23-х років, коли працював в одній студії із художником Яном Лівенсом у рідному місті Лейден (Нідерланди). Вона зображає сцену покаяння апостола перед старійшинами храму, які заплатили йому 30 срібних монет за зраду Ісуса Христа. Нині картина зберігається в приватній колекції в Англії.

 

«Відчуваючи провину, він звертається до єдиних людей, до яких тільки міг звернутися у той час, після чого накладає на себе руки. Здається, що у світі не існує більш самотнього чоловіка, ніж Іуда зображеної миті. Як Рембрандт міг так точно і емоційно передати цей екзистенційний момент?» – пише про роботу критик The New Yorker Пітер Шжелдал.

 

Нещодавно ми писали про те, що Рембрандт міг створювати картини крізь дзеркала. Також його автопортрет потрапив до ретроспективи Національної портретної галереї Шотландії.

 

Джерело: newyorker.com