IV Мистецтвознавчий конкурс назвав переможців

Визначено переможців IV Мистецтвознавчого конкурсу від Stedley Art Foundation. Вручення премій відбулося у Національному художньому музеї України.

 

І місце та музейну поїздку до Італії виборола Олена Єгорушкіна з текстом «Искусство оккупации» (49 балів).

 

ІІ місце та 5000 грн. отримала Олександра Кущенко з текстом «Межі та території львівського вуличного мистецтва» (48 балів).

 

ІІІ місце та мистецьку бібліотечку від видавництва «Родовід» журі присудило Антону Дробовичу за текст «Маркс як маркер, або де проходить межа між громадянином та художником у часи декомунізації?» (47 балів).

 

Учасники, переможці, члени журі та організатори IV Мистецтвознавчого конкурсу. Фото – з офіційного сайту Stedley Art Foundation

 

Результати IV Мистецтвознавчого конкурсу коментує Ольга Балашова – мистецтвознавиця, одна з членів журі:

 

«Оскільки я єдина з членів журі, хто читає всі роботи двічі, цього року я вперше бачу, щоб у другому турі автори ґрунтовно переписали або навіть подали абсолютно нові тексти після дводенного семінару з нами. Різниця між першими і другими варіантами колосальна, а це означає, що ми маємо справу з дійсно дуже талановитими і здібними людьми. Нехай десь конкурсантам не вистачило знань, десь вони звучать занадто категорично або наївно, в якихось моментах їм не вистачає критичності, в інших – аргументації у висновках. Але у кожного з них є оригінальність мислення і водночас  пристрасть до двох речей: сучасного мистецтва і написання текстів про нього. А це, погодьтеся, вже серйозна заявка на успіх».

 

Нагадаємо, ІV Мистецтвознавчий Конкурс за темою «Межі та території мистецтва» тривав із 15 червня до 15 жовтня цього року. У конкурсі зголосилися взяти участь 32 особи, 11 з яких пройшли відбір експертів, прослухали майстер-класи від Stedley Art Foundation та презентували свої доопрацьовані роботи на суд журі.